Sākums  > Pieredzes apmaiņa  > Veselība un skaistums Iziet Ieiet
Izsaku viedokli
 Admina ziņojumi
 Pļāpu stūris
 Atziņas
 Jūtas un prāts
 Nerātnības
 Dalos priekā
 Sūdzos

Ikdienišķās rūpes
 Ģimene
 Ķēķis
 Māja un tehnika
 Pašdarinājumi
 Augi
 Dzīvnieki
 Mīluļu fotogalerija
 Palīdzība zvēriem
 Labdarība

Pieredzes apmaiņa
 Lasīju, redzēju, dzirdēju
 Ēstuves
 Veselība un skaistums
 Mistiķiem un ticīgajiem
 Ceļotājiem
 Darbs un izglītība
 Grāmatvežiem

Sludinājumi
 Maiņas punkts
 Dažādi
 Pērk
 Pārdod
 Īrē un izīrē
 Iepazīšanās
 Testa sadaļa

Mīļie lasītāji un rakstītāji, sākot ar 29.03.2010 SAP-forumā ir ieviesta reģistrēšanās.
No šī brīža forumu lasīt var visi, bet, lai veiktu ierakstus, ir jāreģistrējas kā lietotājam, norādot e-maila adresi un paroli. Jaunā sistēma neierobežo lietotāju vēlmi par konfidenciālām tēmām rakstīt anonīmi, tas ir - nikus arī turpmāk ir iespējams norādīt pēc izvēles, ar nosacījumu, ka netiek izmantoti citu lietotāju aizņemtie niki, kas ir redzami "Foruma niku statistikā".

Foruma niku statistika

Forumiešu horoskopu statistika

Foruma lietošanas noteikumi

Ieteikumus un sūdzības administrācijai, lūdzu, sūtiet uz mail@sapforums.lv

 Veselība un skaistums
 12-pirkstu zarnas iekaisums
Autors: That`sMe
Datums:   25.09.2006 14:09


Biju uz zondi, atklaja 12-pirkstu zarnas iekaisumu
Kaa arsteejaat so kaiti? Kaadas zaales dzeeraat? Vai to vispaar pilniiba var izaarsteet?

 Re: 12-pirkstu zarnas iekaisums
Autors: rjushuks
Datums:   25.09.2006 15:47

Bernībāa man šito atrada. Kā ārstēju? Da nekā - neēdu vairs mātes dotos treknos sakņu sautējumus un buločkas- vienvārd sakot to, kas riebās un ko lika ēst. Ēdu tikai to, ko gribējāš. Laikam ta slimība pārgāja. Bet Tu labāk klausi, ko dakters teiks. Es jau vispār ekstrēms gadījums...

 Re: 12-pirkstu zarnas iekaisums
Autors: ego
Datums:   25.09.2006 16:01

man arī laikam šitā vaina..bet dīvaini, vai ta dakters Tev neko neteica par ievērojamo režīmu??

man pat īsti diagnoze noteikta vēl nebija, ka
pirmākrt - uzlika mani uz diētas - neko treknu, asu, ceptu, piparotu, marinētu. ieteica izvairīties no kāpostiem, tomātiem, paprikas, saldajiem citrusu augļiem un vispār saldumiem.
jāēd putras (man par laimi garšo), piena produkti, va ēst vārītus kartupeļus, ieteicami makaroni, griķi. gaļu var ēst, bet ne ceptu (nekādi šašliki, kotletes) karbonādi it kā drīkstot, bet lai tā nav piparota, trekna. es to ēdu reti, un vienmēr noņemu to apkārtējo olas kārtiņu.

zāles Nexium un Venter (bet dakteris izrakstīja!!)

Gan jau ka var pavisam izārstēt, bet man ir aizdomas, ka visu mūžu jāuzmanās...

 Re: 12-pirkstu zarnas iekaisums
Autors: That`sMe
Datums:   25.09.2006 16:24

Biju peec tam pie gimenes arsta, izraxtiija man Gasec un Motilium, izdzeeru izraxtiito kursu, bet skkiet, ka labaak nav :( Par dieetam ne varda, laikam jaapmeklee buus kads gastroendrologs (vai kaa tur pareizi), bet to kobru 2x galiigi negribaas riit...

Kaa mediciiniski nosaucaas sitaa kaite??BULBĪTS??

 Re: 12-pirkstu zarnas iekaisums
Autors: ego
Datums:   25.09.2006 16:36

es nezinu..
man gan pēc tam konkretizēja, ka īsti laikam tā 12 pirkstu zarna nav, bet gan aizkunģa dziedzera iekaisums (bet šie abi saistīti).
vienīgais, kas dīvaini, tad kad man pa riktīgo sāpēja, daktere nosūtīja uz kobru...nevis uzreiz un tūliņ, bet uz Linezeru, kur gandrīz 3 nedēļas rindā jāgaida. labi ka man jau tās sāpes bija pārgājušas..bet mana kolēģe nobrīnījās, ka nosūta uz tādu vietu, kur tik ilgi jāgaida...droši vien tiem dakteriem kaut kādi savstarpēji līgumi..a ja nu man tikmēr kirdik, kamēr rindā gaidu (njā, melnais humors, bet tas tiešām likās jocīgi...varbūt , ka man sen jau bija slimnīcā jābūt...

 Re: 12-pirkstu zarnas iekaisums
Autors: rjushuks
Datums:   25.09.2006 16:48

nebija duodenits? Mjā, dieta jau nu būtu number1 ārstēšanas plānā...

 Re: 12-pirkstu zarnas iekaisums
Autors: Rude
Datums:   25.09.2006 19:48

Mīļās meitenes, tak ja ne uz Šveici ārstēties, tad vismaz tepat pataujājiet par pēdējiem pētījumiem. Tas ir sidroms, tāpēc jāmeklē cēlonis

Дуоденит хронический бывает поверхностным, атрофическим, интерстициальным, гиперпластическим или эрозив-но-язвенным.
Этиология, патогенез. Нерегулярное питание с частым употреблением острой, раздражающей слишком горячей пищи, алкоголизм. Вторичный хронический дуоденит наблюдается при хроническом гастрите, язвенной болезни. желудка и двенадцатиперстной кишки, хроническом панкреатите, лямбпиозе, пищевой аллергии, уремии. Помимо непосредственного воздействия раздражающего агента на слизистую оболочку двенадцатиперстной кишки, в патогенезе хронического дуоденита имеет значение протеолитическое действие на нее активного желудочного сока (при трофических нарушениях, дискинезиях).
Симптомы, течение. Характерна боль в эпигастральной области - постоянная, тупого характера или язвенноподобная, ощущение полноты или растирания в верхних отделах живота после еды, снижение аппетита, тошнота, иногда рвота. Пальпаторно отмечается болезненность глубоко в эпигастральной области. Диагноз подтверждается дуодено-фиброскопией. При необходимости проводят биопсию слизистой оболочки двенадцатиперстной кишки. Данные рентгенологического исследования малохарактерны. Течение длительное с периодами обострения (при пищевых погрешностях и пр. ).
Прогноз благоприятный при соответствующем лечении. Осложнения: кишечные кровотечения при эрозивно-язвенной форме дуоденита.
Лечение в период обострения проводят в стационаре. Назначают диету № 1 а, затем 1 б, антацидные (при сохраненной кислотности желудочного сока), вяжущие, спазмолитические, ганглиоблокирующие и холинолитические средства. Для улучшения процессов регенерации назначают витамины (А, В6, В12), в/в капельные вливания белковых гидролизатов (аминопептид, аминокровин и др. ), алоэ, пентоксил и др. При вторичных дуоденитах необходимо лечение основного заболевания. Больные хроническим дуоденитом должны находиться под диспансерным наблюдением, им показано проведение противорецидивного лечения (см. Язвенная болезнь).
Профилактика. Рациональное регулярное питание, борьба с алкоголизмом, своевременное лечение других заболеваний, на фоне которых возникает вторичный дуоденит.


Jebkurā gadījumā šī sindroma slimnieks man ir ļoti tuvu pazīstams cilvēks - tēju dzer tikko no čaiņika (karstu), zupu no plīts, ēdienu nevis ēd, bet met sevī... un cieš no augšminētā sindroma. Psihiatru viņa gastroenterologs ieteica, jo problēma ne fiziska, bet psiholoģiska. Re: 12-pirkstu zarnas iekaisums
Autors: jaaa, te arii ir
Datums:   25.04.2007 21:58

http://www.ploome.com/lat/dieta/
te arii ir shis tas atslodzei

 Re: 12-pirkstu zarnas iekaisums
Autors: mazaa
Datums:   16.12.2008 11:52

padaliisos arii savaa pieredzee....es jau 2x reizes biju uz zondi-ļoti nepatikami..un pirmaja reizee man bija hp bakterija..un tagad man ir ari kaukads iekaisums...par dieetam neko netaica,bet pats par sevi saprotams ka neko tadu nevajadzeetu est un nemaz nevaru uzeiz kungjis miera..
biju pie dr.Baza...loti laipns un gudrs...vinjs ari ir gastroenteralogs///un tapec nemaz neko savadaku nepateicu tikai ka jadzer zales un viss....

 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:
Informāciju par pievienotiem komentāriem nosutīt uz manis norādito e-maila adresi
  Autorizācija   *