Sākums  > Pieredzes apmaiņa  > Veselība un skaistums Iziet Ieiet
Izsaku viedokli
 Admina ziņojumi
 Pļāpu stūris
 Atziņas
 Jūtas un prāts
 Nerātnības
 Dalos priekā
 Sūdzos

Ikdienišķās rūpes
 Ģimene
 Ķēķis
 Māja un tehnika
 Pašdarinājumi
 Augi
 Dzīvnieki
 Mīluļu fotogalerija
 Palīdzība zvēriem
 Labdarība

Pieredzes apmaiņa
 Lasīju, redzēju, dzirdēju
 Ēstuves
 Veselība un skaistums
 Mistiķiem un ticīgajiem
 Ceļotājiem
 Darbs un izglītība
 Grāmatvežiem

Sludinājumi
 Maiņas punkts
 Dažādi
 Pērk
 Pārdod
 Īrē un izīrē
 Iepazīšanās
 Testa sadaļa

Mīļie lasītāji un rakstītāji, sākot ar 29.03.2010 SAP-forumā ir ieviesta reģistrēšanās.
No šī brīža forumu lasīt var visi, bet, lai veiktu ierakstus, ir jāreģistrējas kā lietotājam, norādot e-maila adresi un paroli. Jaunā sistēma neierobežo lietotāju vēlmi par konfidenciālām tēmām rakstīt anonīmi, tas ir - nikus arī turpmāk ir iespējams norādīt pēc izvēles, ar nosacījumu, ka netiek izmantoti citu lietotāju aizņemtie niki, kas ir redzami "Foruma niku statistikā".

Foruma niku statistika

Forumiešu horoskopu statistika

Foruma lietošanas noteikumi

Ieteikumus un sūdzības administrācijai, lūdzu, sūtiet uz mail@sapforums.lv

 Veselība un skaistums
 Kaķa kodums struto
Autors: Ežkundze
Datums:   18.03.2012 20:03

Vakarnakt tiku pie sava ārstējamā kaķa kodumiem, kopā 10 lielāki un mazāki caurumiņi, bet sāp bezjēgā. Lieku spirta kompreses, dzeru aptiekā ieteikto olfen75g, bet jēgas mazas. Tikko no lielākā cauruma tieši uz augšējās dzīves līnijas izspiedu aumaļām strutas, plaukstas mala karsta, sapampusi un sāpīga. Arī mazais pirkstiņš, kaut arī nav sakosts, tomēr sāp, pat pieskaroties, ir piepampis un savilkti nekustīgs – savilcies čokurā, gribot iztaisnot var biksēs čurāt no sāpēm. Pārējie 9 caurumi šķiet lēnām aizvilksies ciet, mazie jau ar krozām, lielie vēl sulojoši, bet vismaz nav ar strutām. Jā, bet tas dziļākais un visstulbākajā vietā caurums liek par sevi manīt. Ir kādas idejas?

 Re: Kaķa kodums struto
Autors: kaķe
Datums:   18.03.2012 20:23

Man tādi strutojuši kodumi ir bijuši vairākkārt un vienmēr lietoju antibiotiķus. Bez viņiem nekādīgi ... špricēju i/m un to pašu i/m antibiotiķi liku komprešu veidā uz strutojošām koduma vietām.

Sakosto roku turi piepaceltu vai lakatā iekārtu. Turies! Veseļojies!

 Re: Kaķa kodums struto
Autors: Zaķis25
Datums:   18.03.2012 20:28

Jātiek pie kāda antibakteriāla līdzekļa (ko-trimaksozols, cifrans un tamlīdzīgi), kā arī kārtīga pretiekaisuma/pretsāpju līdzekļa (dikloberls, diklofenaks utt.) Ar kompresēm vien galā netiksi.

 Re: Kaķa kodums struto
Autors: šoreiz bez
Datums:   18.03.2012 20:39

Uz strutainām brūcēm labi hipergela kompreses (aptiekā).
Ja nevar nopirkt, var lietot kompresi no sālsūdens(1 tējkarote uz glāzi ūdens). Komprese visu laiku jātur slapja. Ja nepaliek labāk, varbūt tomēr aiziet pie ārsta? Vienīgais, ja teiksi, ka kaķa kodumi, medicīnas iestādē špricēs pret trakumsērgu.

 Re: Kaķa kodums struto
Autors: Zaķis25
Datums:   18.03.2012 21:07

Tas, ka špricēs, vēl nav tas trakākais (ja ir potēta, tad nešpricēs, ja nav, tad beigs špricēt pēc kaķa karantīnas beigām). Mani mēģināja slimnīcā iebāzt, 2 stundas skaloja smadzenes, rakstīju un parakstīju veselu kaudzi papīru. Slimnīca (ārsts) ziņos PVD, dzīvnieku apsekot nāks iecirkņa vetārsts, dzīvniekam tiks noteikta karantīna. Pēc karantīnas beigām vetārsts nāks vēlreiz, ja dzīvniekam nebūs trakumsērgas pazīmju, tad šis sūtīs papīrus medicīnas iestādei.

 Re: Kaķa kodums struto
Autors: Ežkundze
Datums:   18.03.2012 21:30

Negribas iet pie ārsta, atceroties, kā bija iepriekšējoreiz, kad gandrīz pirms 2 gadiem mani sagoda pašas kaķis, un ārsts deva mājienus melot, ka esmu pati savainojusies, izrakstīja dexociklīnu, nozīmēja spirta kompreses un man bija jāiziet potes pret stingumkrampjiem (kuru kursu diemžēl neizgāju laika trūkuma dēļ).
Bet iepriekšējo reizi nebija strutošana. Tikai sāpes un pampums. Tagad roka arī karsta, struto, nedaudz paaugstināta temperatūra (37.2), mazais pirksts nelokāms, vieta ap caurumu tāda zilgansarkana, šķiet, ka nu jau sāp arī rokas locītava.
Tagad lieku sakasītu zaļu kartupeli uz brūcīti, redzēs, kas būs rīt.

 Re: Kaķa kodums struto
Autors: Zaķis25
Datums:   18.03.2012 21:42

Stingumkrampjiem tagad potē kopā ar difteriju, tāpēc neiesaku jokot.

 Re: Kaķa kodums struto
Autors: Zaķis25
Datums:   18.03.2012 21:53

Streptocīda pulveris nav? Ja gadījumā ir, tad to arī var šķīdināt un dzert. Kā arī uz rētas bērt, protams.

 Re: Kaķa kodums struto
Autors: Zaķis25
Datums:   18.03.2012 21:58

Ežkundze, mājās kaut kādi medikamenti ir? Pārcilā visas kastītes, papēti instrukcijas, varbūt atrodas kas noderīgs.

 Re: Kaķa kodums struto
Autors: Ežkundze
Datums:   18.03.2012 22:17

Nekā no šeit pieminētā nav :( Ir tikai tās olfen tabletes, ko vakar aptiekā dabūju. Un ūdeņradis, un spirts, kurus jau lietoju. Diemžēl manās mājās dzīvnieku aptiekas kaste ir lielāka par manējo. Mana aptieka sastāv galvenokārt no pretsāpju, saaukstēšanās, dažādiem vēderu problēmu medikamentiem un muskuļu sāpju ziedēm.
Nav man bijušas pēdējā laikā nekādas potes, tostarp pret difteriju. Pēdējās bija tās pret stingumkrampjiem pēc Rūdīša koduma, kuras diemžēl neizgāju līdz galam.

 Re: Kaķa kodums struto
Autors: vecinja
Datums:   18.03.2012 22:17

Nejokojies - vai nu pati lieto nopietnus a- biotiķus, vai tomēr ej pie ķirurga!Tā roka vēl Tev 100 gadus būs vajadzīga.Es lietotu a-biot. + lokāli - Malavit kompresi - ir super pieredze - tas ir Krievijas - Altaja medikaments, var dabūt tur, kur Krievijas u.c. bezrcapšu zāles tirgo.Gadījies likt kompreses cilvēkiem situāc., kad nekas cits nebija pie rokas un labi palīdzēja.Bet, ja Tev tmeperatūra+ karsta roka - joki mazi!

 Re: Kaķa kodums struto
Autors: Zaķis25
Datums:   18.03.2012 22:22

Tādā gadījumā no rīta dodies uz aptieku (vienīgi, vēlams uz tādu, kur var izprasīt arī recepšu medikamentus) pēc nepieciešamajām zālēm. Vispār jau joki mazi, no šī var arī asins saindēšanos dabūt (bet, tā kā ari es nedegu vēlmē pēc dakteriem, tad iesaku, ko nu atceros un ar ko sastopos). Veseļojies!

 Re: Kaķa kodums struto
Autors: Ežkundze
Datums:   18.03.2012 22:26

Tur jau tā lieta, ka vakar, kad biju uz aptieku un prasīju ko nopietnāku, mani pasūtīja trīs mājas tālāk, jo visam nopitnajam vajag recepti. Lai dabūtu recepti, jāiet pie ārsta ar visu no tām izrietošajām sekām. Šobrīd man ir Valītis, nevaru skraidīt pie ārstiem vēl ar savām problēmām, plus vēl radīt lieki Zaķa pieminētās problēmas ar aizdomām par trakumsērgu.
Rīt aizbraukšu līdz centram par te pieminētajām bezrecepšu zālēm kompresēm. Varbūt palīdzēs. Man imunitāte laba :)

 Re: Kaķa kodums struto
Autors: reno
Datums:   18.03.2012 23:39

Stacijas tunelī ir atsaucīga aptieka. Bet,ja rīt ir sliktāk,padodies tomēr mediķiem.Veseļojies

 Re: Kaķa kodums struto
Autors: duksis
Datums:   19.03.2012 09:32

Vajag meklēt Višņevska smēri. Smird briesmīgi, bet palīdz labi.

Man arī pēc kaķa koduma bija līdzīgi-strutoja un nevarēju pirkstus pakustināt. Streptocīds nelīdzēja, jo aizvilka brūci ciet, tāpēc strutas netika ārā.

 Re: Kaķa kodums struto
Autors: zane
Datums:   19.03.2012 12:51

Savās čurās paturi, nopietni palīdz.

 Re: Kaķa kodums struto
Autors: kaķe
Datums:   19.03.2012 14:09

Atcerējos! Ir tāds veterinārais antibiotiķis linkospektīns. Pārdodās vetklīnikās, maksā padārgi, dzīvniekiem lieto i/m un s/c.

Es sev liku šādas kompreses ar linkospektīnu. Kārtīgi salēju marles apsējus un tiklīdz izžuva - tā atkal salēju. Ļoti ātri beidzās strutošana un sadzija visi kodumi bez pēdām.

Pazīstama vetārste tā iemācīja pēc savas pieredzes.

 Re: Kaķa kodums struto
Autors: Antuanete
Datums:   19.03.2012 14:24

Par ieteikto urīna kompresi - tā noņem tūsku (pēc tāda paša principa kā sālsūdens vai kāpostu sula, bet daudz efektīvāk), taču nekādā gadījumā neizārstēs strutojošo infekciju, drīzāk gan padarīs sliktāku. Tā ka šādu kompresi var likt tikai pēc tam, kad ir apkarots iekaisuma cēlonis.

 Re: Kaķa kodums struto
Autors: māsīca Pema
Datums:   19.03.2012 17:38

Noteikti iesaku paturēt roku zilo graudiņu šķīdumā, palīdzēs iznīcināt anaerobo infekciju.

 Re: Kaķa kodums struto
Autors: pff
Datums:   19.03.2012 18:05

Bļin, roka zila, karsta, pirkstu pakustināt nevar, strutas, pašai temperatūra, bet viņa te nodarbojas ar pašārstēšanos un pārējās tik atbalsta un pamāca! Pie ārsta. Veikli!!! Uz traumām, diennakts kaut kādu dienestu, infektoloģijas centru vai da jebkur citur, kur ir kompetents cilvēks, kas spēs palīdzēt!!! Citādāk vari bez rokas palikt un arī pati pie dieviem aiziet.


 Re: Kaķa kodums struto
Autors: nu
Datums:   19.03.2012 21:09

ak kungs, tak pasaki, ka tevi sakoda nepazīstams kaķis i vsjo!

 Re: Kaķa kodums struto
Autors: Zaķis25
Datums:   20.03.2012 12:39

Ežkundze, kā tev ir?

 Re: Kaķa kodums struto
Autors: kaķe
Datums:   20.03.2012 20:22

Ežkundze, mēs par tevi uztraucamies ... kā roka?

 Re: Kaķa kodums struto
Autors: Ežkundze
Datums:   21.03.2012 08:36

Ko lai saku? Pie ārsta tomēr nebiju. Tagad var bārt, bet šoreiz tā sanāca.
Pirmdien bija krīze - visu diena temperatūra, nositama vien uz pāris stundām, drudzis, kaulus lauza, galva un vēders sāpēja, mazākā pakustēšanās līdz asarām. Kāds ārsts, ja pat suneni izvest lūdzu kaimiņieni? Nakts negulēta - piere nosvīdusi, sega slapja, pašai auksti/karsti/auksti/karsti.
Vakarrīt nebija izvēles, jāiet uz tiesu, sadzēros paracetamolu un braucu. Galva dulla, pašsajūta īsti nekāda. Nedaudz kā pa vati, bet vismaz nebija vairs tā pinkšķošā sajūta, kas aizvakar. Bet vakarā viss jau bija labāk. Un tagad ir vēl labāk. Roka sāp tikai, ja kustinu pirkstu vai spaidu sakoduma vietu, galva nesāp, temperatūra arī normāla un tad jau sajūtas uzreiz labas, jau čakli daru iekavētos darbus.
Arī roka izskatās labāk. Vakarrīt vēl bija nedaudz strutas, bet nu jau viss izskatās tīrs un lēnām dzīst. Sāpēt vēl nedaudz sāp, bet nav vairs tas trakais paskats.
Pēc pašsajūtas un vizuālā izskata šķiet, ka tomēr būšu tikusi cauri veiksmīgi :)

 Re: Kaķa kodums struto
Autors: vecinja
Datums:   21.03.2012 09:43

Kā tad Tu tomēr pašdakterējies?Vai esi patentējusi savu metodi:)))
Paldies Dievam, ka labi!

 Re: Kaķa kodums struto
Autors: reno
Datums:   21.03.2012 11:32

Drosmīga sieviete, labi,ka viss šķiet normāli beidzies. Es momentā būtu ātros izsaukusi pie tādām pazīmēm. Vai ir pareizi tā riskēt? Tagad, kad beigas labas,teiksi, ka jā.

 Re: Kaķa kodums struto
Autors: Ežkundze
Datums:   21.03.2012 14:37

Reizēm ir tā, ka īsti izvēles, skriet vai neskriet pie ārsta, nav un tad jāizlīdzas ar to, kas ir mājās. Šoreiz esmu veiksmīgi tikusi galā ar spirta kompresēm, zaļo kartupeli, olfenu, paracetamolu un daudz, daudz saldētiem smiltsērkšķiem.
Es noteikti nesaku, ka tas bija pareizi - mocīties un gaidīt, kad organisms pats uzveiks visu, - un ka tā vajadzētu darīt visiem, vienkārši šoreiz tā sanāca, ka bija citas prioritātes - pie ārsta jāved mincis. Ja salīdzinu savu un viņa imunitāti, manējā noteikti ir daudz stiprāka. Un, jā, drusku jau sevi arī pazīstu - man kā lauku bērnam imunitāte laba, slimoju reti un relatīvi viegli. Protams, ja būtu bijis galīgi, galīgi slikti, gan jau ka naktī būtu saukusi ātros, bet šoreiz nebija tik akūta nepieciešamība. Pirmdien gan bija drusku traki, iedevu pat kaimiņienei sava dzīvokļa atslēgas, ja nu kas notiek, lai no rīta pie dzīvniekiem tiek iekšā. Bet, redz, ka nemaz nevajadzēja izmantot :)

 Re: Kaķa kodums struto
Autors: Mangusts
Datums:   21.03.2012 15:26

Ežkundze, Ežkundze, viss labs, kas labi beidzas, bet nu asinssaindēšanās ir tāda lieta ar ko jokot nedrīkst, lai cik stipra imunitāte būtu. Augsta temperatūra pie asinssaindēšanās varbūtības jau ir ļoti nopietni.

 Re: Kaķa kodums struto
Autors: dr
Datums:   21.03.2012 16:53

... no kakja kodumiem/skraapeejumiem var dabuut vienu nelaagu kaiti, tamdeelj veelams dzert veinas konkreetas grupas ab... ...var izrakstiit arii vets (pati esmu redzeejusi, ka izraksta vets sakostiem ielas kakju kjeeraajiem)... ...shaadiem gadiijumiem droshi vien der tureet kaadu pachku rezervee...

 Re: Kaķa kodums struto
Autors: kaķe
Datums:   21.03.2012 17:10

Labi, ka viss beidzās labi!

Visādā ziņā, ja pašsajūta slikta, aizbrauc uz Infektoloģijas centru un nodod asins analīzi, tam gadījumam lai izslēgtu to nelāgo, dr pieminēto, kaiti.

 Re: Kaķa kodums struto
Autors: Šoreiz bez
Datums:   22.03.2012 20:10

"Pirmdien bija krīze - visu diena temperatūra, nositama vien uz pāris stundām, drudzis, kaulus lauza, galva un vēders sāpēja, mazākā pakustēšanās līdz asarām. Kāds ārsts, ja pat suneni izvest lūdzu kaimiņieni? Nakts negulēta - piere nosvīdusi, sega slapja, pašai auksti/karsti/auksti/karsti."

Tās ir VISAS asins saindēšanās jeb sepses pazīmes!!!

Sepse - organisma vispārēja smaga saindēšanās, kuras cēlonis ir strutas radošo mikroorganismu un to toksīnu cirkulācija asinīs un limfā.
Mikroorganismiem iekļūstot audos, rodas iekaisums, kam raksturīgs apsārtums, pietūkums, sāpīgums un paaugstināta t. Organisms cenšas inf.u ierobežot: leikocīti izveido aizsargvalni ap inf. perēkli. Ja organisms stipri novājināts (hipovitaminoze, liels asins zaudējums, novājēšana) un inf. ļoti virulenta, tā ņem pārsvaru pār leikocītu aizsargfunkciju un, izlauzoties cauri to aizsargvalnim, izplatās pa visu organismu — izveidojas SEPSE.
SEPSES simptomi: strauja t paaugstināšanās, drebuļi, svīšana. Atkarībā no jaunu strutu perēkļu veidošanās ķermeņa t var būt paaugstināta ik dienas vai arī ar pārtraukumiem. Mēle sausa, aplikta, paātrināta sirdsdarbība un elpošana, pazemināts asins spiediens. Āda var kļūt iedzeltena, palielinās aknas un liesa. Asinīs palielinās leikocītu daudzums. Pasliktinās ēstgriba, rodas sagurums, apātija, galvassāpes, bezmiegs; dažreiz aptumšojas apziņa. SEPSE ir smaga komplikācija un apdraud cilv. dzīvību.
(http://www.neslimo.lv/pme/?name=sepse)

 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:
Informāciju par pievienotiem komentāriem nosutīt uz manis norādito e-maila adresi
  Autorizācija   *