Sākums  > Ikdienišķās rūpes  > Dzīvnieki Iziet Ieiet
Izsaku viedokli
 Admina ziņojumi
 Pļāpu stūris
 Atziņas
 Jūtas un prāts
 Nerātnības
 Dalos priekā
 Sūdzos

Ikdienišķās rūpes
 Ģimene
 Ķēķis
 Māja un tehnika
 Pašdarinājumi
 Augi
 Dzīvnieki
 Mīluļu fotogalerija
 Palīdzība zvēriem
 Labdarība

Pieredzes apmaiņa
 Lasīju, redzēju, dzirdēju
 Ēstuves
 Veselība un skaistums
 Mistiķiem un ticīgajiem
 Ceļotājiem
 Darbs un izglītība
 Grāmatvežiem

Sludinājumi
 Maiņas punkts
 Dažādi
 Pērk
 Pārdod
 Īrē un izīrē
 Iepazīšanās
 Testa sadaļa

Mīļie lasītāji un rakstītāji, sākot ar 29.03.2010 SAP-forumā ir ieviesta reģistrēšanās.
No šī brīža forumu lasīt var visi, bet, lai veiktu ierakstus, ir jāreģistrējas kā lietotājam, norādot e-maila adresi un paroli. Jaunā sistēma neierobežo lietotāju vēlmi par konfidenciālām tēmām rakstīt anonīmi, tas ir - nikus arī turpmāk ir iespējams norādīt pēc izvēles, ar nosacījumu, ka netiek izmantoti citu lietotāju aizņemtie niki, kas ir redzami "Foruma niku statistikā".

Foruma niku statistika

Forumiešu horoskopu statistika

Foruma lietošanas noteikumi

Ieteikumus un sūdzības administrācijai, lūdzu, sūtiet uz mail@sapforums.lv

 Dzīvnieki
 perianālā trūce sunim
Autors: mis
Datums:   04.06.2012 12:36

to nu manam sunim šodien konstatēja. sēžam abi un raudam. priekša operācija, ne tā vieglākā. varbūt kāds ir ar to saskāries? cik smagi, kā ar atveseļošanos? ļoti bail.

viņam parasti vēdera izeja normāla, bet nu mēnesi vislaik mīksts, taisījās katru reizi ejot pastaigā, pa 4-5x. un vakar sataustīju pie dibena lielu mīkstu bumbuli. skaidrs, ka nav labi,m prom pie doka. un jau par traku aizgājis, zarniņa ne savā vietā, muskuļi ar neturas. jāšuj kopā.
tā esot viena no nekastrētu suņu problēmām.
jauns ar vairs nav, 10 gadi. tik bail likt uz galda, bet citas izejas jau nav.
pinkšķu :(((

 Re: perianālā trūce sunim
Autors: sunce
Datums:   04.06.2012 16:30

Nu ar raudāšanu nekas nebūs līdzēts. Nu jau diezgan pasen manai sunītei 10 gadu vecumā tika sterilizēta. Sunīte takša tipa, un stipri apaļa.
Pirms operācijas gan viņai veica asins analīzes, lai konstatētu, vai mazdrīkst operēt. Noskaidroju arī prognozes, par cik gadiem paildzinu viņas mūžiņu. Smaga bija tikai pirmā diena un nakts pēc operācijas.
Ja dakterim uzticies un šaubu par diagnozi nav, analīzes labas un prognozes vēl labākas - tad nevajag nemaz raudāt :) Būs labi!

 Re: perianālā trūce sunim
Autors: mis
Datums:   04.06.2012 16:58

par analīzēm aizdomājos. ārsts neko neteica, ka vajag. tagad dažas dienas padzert antibiotikas un tad jātaisa operācija. turpat uz vietas tās analīzes? tagad esmu nesaprašanā. zvanīšu par oper, tad jāprasa

 Re: perianālā trūce sunim
Autors: sunce
Datums:   04.06.2012 17:20

nu pēc šitā, ko raksti, es nopietni padomātu par doka profesionalitāti :( Manā klīnikā ārsti nemaz neieminas par operāciju kā vienīgo nosacījumu, ja dzīvniekam virs 6-7 gadi nav taisītas asins analīzes :(

Es nezinu, ja tie bumbuļi ir jāoperē, priekš kam pirms operācijas pičkāt ar antibiotikām un vājināt imunitāti? Vai arī viņi ir tādi, ka ar zālēm izkliedēs?

Un atkal - manas sunes ārsts uz aci noteica, vai bumbulis ir ļauns vai nē, operējams, vai labāk neaiztikt. protams, analīzes pēc tam to visu apstiprināja. Mans viedoklis - nevajag suņuku "mocīt" ja pagaidām ir tik daudz nezināmo :(

Dr varētu zināt - vai trūces maz ārstē ar antibiotikām? :/

 Re: perianālā trūce sunim
Autors: mis
Datums:   04.06.2012 17:52

trakums. ko tagad? aizvest vēl pie cita atrādīt? operācija ne maz maksā. protams, par to nemaz nedomāju, ja vajag, maksāšu.
tikai te viss tā ātri, apskatīja, izbakstīja, un tad uzreiz - kad varat nākt uz operāciju? doks pat speciāli atbraukšot citā dienā,ne kad pieņemšana.
ehhh, uzreiz aiz kreņķiem jau nedomā. pēc tam apsēžos, domāju un arvien vairāk jautājumu

 Re: perianālā trūce sunim
Autors: sunce
Datums:   04.06.2012 18:24

ja māc šaubas, vēl kāds viedoklis nekad par skādi nenāk. Es par to, ka vispirms 7x nomērīt un tad nogriezt.

Klau, varu ieteikt manu zvēru doku, bet tad uzraksti savu e-pastu, lai nesanāk, ka lobēju kādu :) Bet nu man nu jau 20 gadu garumā 3 zvēriem ir viens - esmu apmierināta. Lieki nekad neko negriež, pat asins analīzes bez vajadzības netaisa, jo lūk zvēriem stress esot :)

 Re: perianālā trūce sunim
Autors: mis
Datums:   04.06.2012 18:28

pirmajā brīdī jau šaubas nebija. sunim slikti tas bumbulis izskatās. tāds mīksts, pilns ar kaut ko. skaidrs, ka ar zālēm nepazudīs. ar lielām darīšanām ar nav normāli, ka vislaik vajag un slikts vēders.
bet par sliktu cita viedoklis nenāktu. tikai ja tas zvēru dakters nav dikti tālu. pašlaik ar transportu švaki, sanāk ar autobusiem vadāt.
tāds sanīcis jau pēc šodienas bakstīšanas. vēl antibiotiku poti dabūja.
fluke23@navigator.lv

 Re: perianālā trūce sunim
Autors: rutta
Datums:   06.06.2012 09:03

Nu, kā jums iet?

 Re: perianālā trūce sunim
Autors: Renegade
Datums:   06.06.2012 15:57

Ak vai, cik te visas gudras un zinošas (tas jau nekas, ka nav atbilstošas izglītības veterinārmeicīnā, vai ne). Ja ārsts ko dara un iesaka, tad tieši tāpēc, ka iepriekš ir apsvēris visus par un pret, vadoties no dzīvnieka klīniskā stāvokļa, situācijas nopietnības un savām zināšanām un pieredzes. Un ārstiem ne prātā nenāk konsultēties ar ekstrēmiem dzīvniekmīļiem no forumiem (entuziasma jums, meitenes, daudz, bet ar zināšanām - tā ir, kā ir...) Perianālās trūces operācija dzīvniekam nav smaga, tiek skarti tikai āda un zemādas audi, ati operācija aizņem maksimums 30 min.. Antibiotikas jūsu dakteris ir izrakstījis dažas dienas pirms operācijas ar nolūku sasniegt pietiekamu šo zāļu koncentrāciju audos (t.i., lai nodrošinātu to, ka mikrobi nesāktu vairoties operācijas brūcē un apkārtējos audos), ņemot vērā operējamo apvidu (netālu no taisnās zarnas) un dzīvnieka vecumu - ne tik ātri dzīst brūce. Antibiotikas (ja tās pareizi lieto) nekādu imunitāti nevājina. Par asins analīzēm pirms operācijām - ja dzīvniekam paredzēta smaga un ilgstoša iejaukšanās, tās nenāk par sliktu uztaisīt, kaut gan šeit lielu lomu spēlē arī dzīvnieka īpašnieka maksātspēja (skaidrs, ka klīniski veselam dzīvniekam, bez iepriekšējām sūdzībām par veselības stāvokli, toties ne pārāk turīgu saimnieci-pensionāri šo posmu var arī izlaist). Ja īpašnieks vēlas var taisīt kaut vai tomogrāfiju vai KMR. Nevajag tikai pārlieku sarežģīt šo dzīvi!

 Re: perianālā trūce sunim
Autors: dingo
Datums:   06.06.2012 16:42

Nu, jācer, ka vismaz Tu esi vets.
BET: ja kādam ir bijusi ilgu gadu pieredze ar vetiem, tad nu, sorry, nav jābrīnās, ka viss tiek pakļauts šaubām. Jo tādus brīnumus, ko veti reizēm izdara, domādams neizdomāsi. Cik nav, piemēram, gadījumu, ka viena veta "norakstītu" dzīvnieku otrs paceļ vnk ar citu terapiju...

 Re: perianālā trūce sunim
Autors: mis
Datums:   06.06.2012 22:37

sveiki. pagaidām vēl tāpat. antibiotikas dodu, ņammā.

man šaubas radās par ārsta profesion., jo lai arī šoreiz vedu uz citu klīniku, tiku pie doka, kas man sunim pirms 5 gadiem ārstēja sirdi, kaut izrādījās sirds ņepričom. pirmajā uztraukuma brīdī pat neaizdomājos, tik pēc tam. laikam doki pa vairākām klīnikām "ceļo". un jā, ir gadījumi, ka vienā klīnikā noraksta, otrā uzceļ un dzīvo tālāk.

došu ziņu, kā tālāk ies. rītdien aizvedīšu vēl citam atrādīt. dubultspriedums nekaitēs. varbūt kādam vēl noderēs (cerams nē. suņukiem jābūt veseliem)

 Re: perianālā trūce sunim
Autors: sunce
Datums:   07.06.2012 08:53

Nu par šito "Antibiotikas (ja tās pareizi lieto) nekādu imunitāti nevājina" gan atļauj pasmaidīt.

Pirmā dzirdēšana, ka kādam (zvēram vai cilvēkam) pirms operācijas tiek grūstas antibiotikas. Un pieredze, zini ar to ir gan. Ne maniem zvēriem ne arī radiniekiem pirms ļooooti smagām operācijām tādas nedeva. Zvēriem arī pēc operācijas nē. Vnk. operācija bija veikta augstā profesionālā līmenī un pēc tām nebija nekāda vajadzība. Par ko man liels prieks.

Un vēl lielāks prieks būtu, ja visnotaļ cien.Renegade savu izsmeļošo komentāru būtu ielikusi vismaz 30 min pēc autores. Nu kaut vai lai viņu nomierinātu. Bet krutāk ir ienākt kaut kad, un "paspīdēt" ar savu profesionalitāti. Izvērtējot savu personīgo pieredzi - visnotaļ apšaubāmu. Paldies Dievam viņš mani ir pasargājis no tik augstprātīgiem "profesionāļiem".

P.S. Atvainojos, ka atļaujos izteikties, bet uz mani laikam iedarbojas pilnmēness :(

 Re: perianālā trūce sunim
Autors: mis
Datums:   07.06.2012 14:16

tā nu bijām pie vēl vienas zvēru dakteres, tā pati diagnoze, uzreiz pateica. kā jau teicu-dubultspriedums nekaitēs. tagad mierīgi sirdi varam posties uz operāciju. var neoperēt, bet paliks vēl sliktāk ar laiku. var operēt un pēc pāris gadiem var atkārtoties. nekas nav paredzams.
par antibiotikām-parādīju kādas mums izrakstīja, un doks tik noteica, ka nedēļu dot nu tā..., nav vajadzības. izskatījās, ka īpaši neatbalsta.
nākamned visdrīzāk operēsim, tad došu atkal ziņu.

 Re: perianālā trūce sunim
Autors: sunce
Datums:   07.06.2012 15:13

Suņam laba vēlējumi! Būs labi :)

 Re: perianālā trūce sunim
Autors: rutta
Datums:   07.06.2012 19:59

Turēsim īkšķus!

 Re: perianālā trūce sunim
Autors: mis
Datums:   10.06.2012 08:22

vēl šajā sakarā jaut.-vai ir kāda taksometru firma, kas arī suņus uzņem auto? uz doto laiku esam bez sava transporta.

 Re: perianālā trūce sunim
Autors: mis
Datums:   13.06.2012 13:11

esam mājās pēc operācijas. parcieta labi, apmēram 1h operēja. es gan daļu nervu pazaudēju gaidot, plus vēl tikpat kamēr saņēmos aizvest. pašlaik guļ, kamēr narkoze iziet. asaras bira, kad izstreipuļoja man pretī tāds, neko nesaprotošs, kaut kur tik tenterē :)pliku dupsi un pus aste nodzīta. izskatās briesmīgi savārdzis.
tagad tik jāveseļojas.
alviksa taxi pārvadā suņus, 2Ls par to. tas tā, ja kādam ar vajag transportēt. varbūt citi ar ved.

 Re: perianālā trūce sunim
Autors: dingo
Datums:   14.06.2012 08:51

Veseļojieties! Ko vets teica, kā viss ir?
Pēc narkozes suns vienmēr izskatās pabriesmīgi, bet gan būs labi - izgulēsies un actiņas būs atkal spožas. Turieties, būs labi! tev ir jābūt tai stiprākajai un savs suncis jāceļ uz ķepām, tā ka raudāt un stresot nav laika.

 Re: perianālā trūce sunim
Autors: mis
Datums:   14.06.2012 10:30

vets teica, ka viss labi. tagad tik jāuzmana. gulējuši neesam visu nakti. liekas, ka apkakle pa mazu,īsu, var aizsniegt brūci un tad visu nakti kā vilciņš riņķoja ap sevi. tīrīt ar neļaujas, bet vēl sveces dupsī jāliek. nav no suņiem, kas ļauj ap sevi ņemties. kā lai neraud, katrreeiz takš nevedīšu pie doka, lai visu sadara.
ēst ar pagaidām neko neēd, tik ūdeni padzer.

 Re: perianālā trūce sunim
Autors: dingo
Datums:   18.06.2012 10:03

Nu kā jums, viss labi?

 Re: perianālā trūce sunim
Autors: mis
Datums:   18.06.2012 23:19

izskatās labi, šuvi tīru, smērēju, uhhh,bet sivēns spiedz pirms vēl pieskaros :) Nu gan jau ka sāp, bet tik traki nevar būt. pirmajās dienās sākās apsārtums, tas nesāmies pie doka, smēri iedeva. pamazām tiek uz pekām, nē, skrēja jau otrā dienā, mierā neliekas :) pa naktīm tik nemierīgāks no sākuma. dupsis nodzīts pavisam pliks, a viņš spalvains, lokains, cerams ataugs līdz ziemai

 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:
Informāciju par pievienotiem komentāriem nosutīt uz manis norādito e-maila adresi
  Autorizācija   *