Sākums  > Ikdienišķās rūpes  > Augi Iziet Ieiet
Izsaku viedokli
 Admina ziņojumi
 Pļāpu stūris
 Atziņas
 Jūtas un prāts
 Nerātnības
 Dalos priekā
 Sūdzos

Ikdienišķās rūpes
 Ģimene
 Ķēķis
 Māja un tehnika
 Pašdarinājumi
 Augi
 Dzīvnieki
 Mīluļu fotogalerija
 Palīdzība zvēriem
 Labdarība

Pieredzes apmaiņa
 Lasīju, redzēju, dzirdēju
 Ēstuves
 Veselība un skaistums
 Mistiķiem un ticīgajiem
 Ceļotājiem
 Darbs un izglītība
 Grāmatvežiem

Sludinājumi
 Maiņas punkts
 Dažādi
 Pērk
 Pārdod
 Īrē un izīrē
 Iepazīšanās
 Testa sadaļa

Laipni lūgti atpakaļ!

Mīļie lasītāji un rakstītāji, sākot ar 29.03.2010 SAP-forumā ir ieviesta reģistrēšanās.
No šī brīža forumu lasīt var visi, bet, lai veiktu ierakstus, ir jāreģistrējas kā lietotājam, norādot e-maila adresi un paroli. Jaunā sistēma neierobežo lietotāju vēlmi par konfidenciālām tēmām rakstīt anonīmi, tas ir - nikus arī turpmāk ir iespējams norādīt pēc izvēles, ar nosacījumu, ka netiek izmantoti citu lietotāju aizņemtie niki, kas ir redzami "Foruma niku statistikā".

Foruma niku statistika

Forumiešu horoskopu statistika

Foruma lietošanas noteikumi

Ieteikumus un sūdzības administrācijai, lūdzu, sūtiet uz mail@sapforums.lv

 Augi
 pelargonija
Autors: zuzīte
Datums:   21.12.2016 17:26

Kā audzēt ģerāniju ja to izstāda dārzā vai to ir iespējams pārziemināt?

 Re: pelargonija
Autors: iekopēc
Datums:   22.12.2016 08:32

KĀ KOPT UN AUDZĒT


Visām pelargonijām, izņemot sukulentās, nepieciešams gaisa un ūdens caurlaidīgs, barības vielām bagāts substrāts ar viegli skābu jeb neitrālu augsnes reakciju.


Augiem nav izteikta miera perioda, taču tie ziedēs krāšņi un bagātīgi, ja kādu laiku atpūtīsies – vēsumā, daļēji sausumā, bez mēslojuma, bet gaismā.


IEVĒRO!Pelargonijas lieliski var audzēt dārzā – gan dobēs, gan toveros. Taču pelargoniju ziedi, īpaši pildītie, ir jāsargā no ilgstoša lietus, kas tos sapluinī, saķepina – tie neatveras, sapūst (puve izplatās uz citiem ziediem , ja tos laikus nenovāc). Piemērotākās āra apstākļiem ir sīkziedu pelargonijas, izturīgāki ir sarkanas krāsas ziedi. Daļu dārzā augošo pelargoniju var audzēt kā vasaras puķes, daļu saglabāt kā mātesaugu, no kura ņemt spraudņus pavasarī.


Pelargonijas vislabāk aug un, galvenais, zied gaišā un saulainā vietā, īpaši krāsainās lapu formas. Pirmajos pavasara saules staros augus pasargā, noēno, lai neapdegtu lapas. Intensīvās augšanas laikā – no agra pavasara līdz vēlam rudenim – pelargonijas bagātīgi laista un mēslo. Augu saknēm pat viskarstākajās vasaras dienās nav ieteicams ilgstoši atrasties mitrumā. Īpaši bīstama ūdens pārbagātība ir vēsās dienās un miera periodā.


Ja ziemā pelargonijām var nodrošināt labu apgaismojumu, ap 15 grādu temperatūru (pēc Celsija), svaigu gaisu, tad augi ziedēs arī šajā laikā.


Lai saglabātu šķirnes un hibrīda īpašības, pelargonijas pavairo ar lapainiem galotnes un stumbra spraudeņiem. Pavairošanu var apvienot ar augu apgriešanu pirms vai pēc ziemas. Labākais laiks pavairošanai ir pavasaris, taču spraust var visu gadu. No spraušanas brīža līdz ziedēšanai paiet aptuveni 5-7 mēneši.

 Re: pelargonija
Autors: zuzīte
Datums:   22.12.2016 19:29

Paldies!

 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:
 Bilde:
Informāciju par pievienotiem komentāriem nosutīt uz manis norādito e-maila adresi
  Autorizācija   *