Sākums  > Izsaku viedokli  > Pļāpu stūris Iziet Ieiet
Izsaku viedokli
 Admina ziņojumi
 Pļāpu stūris
 Atziņas
 Jūtas un prāts
 Nerātnības
 Dalos priekā
 Sūdzos

Ikdienišķās rūpes
 Ģimene
 Ķēķis
 Māja un tehnika
 Pašdarinājumi
 Augi
 Dzīvnieki
 Mīluļu fotogalerija
 Palīdzība zvēriem
 Labdarība

Pieredzes apmaiņa
 Lasīju, redzēju, dzirdēju
 Ēstuves
 Veselība un skaistums
 Mistiķiem un ticīgajiem
 Ceļotājiem
 Darbs un izglītība
 Grāmatvežiem

Sludinājumi
 Maiņas punkts
 Dažādi
 Pērk
 Pārdod
 Īrē un izīrē
 Iepazīšanās
 Testa sadaļa

Laipni lūgti atpakaļ!

Mīļie lasītāji un rakstītāji, sākot ar 29.03.2010 SAP-forumā ir ieviesta reģistrēšanās.
No šī brīža forumu lasīt var visi, bet, lai veiktu ierakstus, ir jāreģistrējas kā lietotājam, norādot e-maila adresi un paroli. Jaunā sistēma neierobežo lietotāju vēlmi par konfidenciālām tēmām rakstīt anonīmi, tas ir - nikus arī turpmāk ir iespējams norādīt pēc izvēles, ar nosacījumu, ka netiek izmantoti citu lietotāju aizņemtie niki, kas ir redzami "Foruma niku statistikā".

Foruma niku statistika

Forumiešu horoskopu statistika

Foruma lietošanas noteikumi

Ieteikumus un sūdzības administrācijai, lūdzu, sūtiet uz mail@sapforums.lv

 Pļāpu stūris
 Lapsa par Levitu
Autors: mazepa
Datums:   16.07.2020 14:53

Lato Lapsa izdevis grāmatu "Viltvārdis" par valsts prezidentu Egilu Levitu - te, nedaudz par tēmu

https://neatkariga.nra.lv/intervijas/319131-lato-lapsa-par-valsts-galvu-mums-ir-cilveks-kuram-ar-melosanu-nav-nekadu-problemu

Tauta sāka šūmēties - kāpēc prezidents nesūdz Lapsu tiesā par goda aizskaršanu?
Tagad prezidents atbildējis -
https://http://www.la.lv/patiesiba-par-manu-gimeni-pilsonibu-un-izglitibu

Man gan šķiet, ka ar šo viss nebeigsies

 Re: Lapsa par Levitu
Autors: Melns
Datums:   16.07.2020 21:12

Es tādus saucu par deputātu jeb Saeimas prezidentiem. Neļauj tautai ievēlēt, tad lai paši ar to prezidentu arī sarunājas. Man tādi leviti, vējoņi un Zatleri = tukša vieta.

 Re: Lapsa par Levitu
Autors: mazepa
Datums:   16.07.2020 21:31

...Levits pat nav Saeimas prezidents, bet valdošās koalīcijas prezidents...atstrādā atklātā balsojuma doto mandātu.
Saeimas prezidents bija pie aizklātā balsojuma, jo tad nebija skaidrs, kurš tad no Saeimas iebalsoja Vējoni, Zatleri utt...tagad pie atklātā balsojuma viss ir skaidrs - kalpo valdošai koalīcijai..
Mans viedoklis, ka prezidents pagaidām nav jāvēl visai tautai, bet gan visiem deputātiem - Saeima (100) + pašvaldības deputāti...kas pirms ATR bija kādi 1500 elektori...nu, tagad būtu mazāk, bet kādi 500 jau sanāks

 Re: Lapsa par Levitu
Autors: Melns
Datums:   16.07.2020 21:41

Jautājums ir interesants (par prezidenta vēlēšanu vai nevēlēšanu). LV, cik saprotu, ir pieeja no valdošo puses, ka tauta tiek uzskatīta par pārāk dumju, lai ļautu tai pieņemt nopietnus lēmumus. Kas par to liecina?
1. Prezidentu vēlēt nedrīkst - ievēlēs nepareizo.
2. Referendumu par pāreju no Ls. uz EUR nerīkoja, jo atkal … par dumju. Zatlers tur toreiz kko stomījās un stostījās, ka referendumu nevajagot, bla, bla , bla.
3. Pat, ja Saeimas vēlēšanās ievēl nepareizos, tad kkādi neviena neievēlēti klerki no SAB var nepiešķirt pieeju valsts noslēpumam.

Klau, varbūt tomēr nosaukt lietas īstajos vārdos un tomēr izmest no Satversmes tās muļķības par to, ka vara LV piederot kkādai tur tautai vai pilsoņiem?

 Re: Lapsa par Levitu
Autors: mazepa
Datums:   16.07.2020 21:58

kamēr notiek godīgas velēšanas...un tādas tās mums ir, tikmēr vara pieder tautai...tikai tautas saprašana ir tāda ...ai,ai,ai...

 Re: Lapsa par Levitu
Autors: Melns
Datums:   16.07.2020 22:00

Es par tām godīgajām vēlēšanām tik pārliecināts nebūtu.

 Re: Lapsa par Levitu
Autors: mazepa
Datums:   16.07.2020 22:34

Melns, tev ir pārāk revolucionārs skatījums....es par evolūciju, sistēmai ir jāmainās pamazām un bez braukšanas grāvjos...
Vēlēšanas ir godīgas, tikai vēlētāji ir tādi , nu, kādi ir...

 Re: Lapsa par Levitu
Autors: Titi
Datums:   17.07.2020 02:25

Piekrītu mazepam (šoreiz) - vēlētāji tiešām ir tādi, kādi ir...

 Re: Lapsa par Levitu
Autors: Melns
Datums:   17.07.2020 19:01

Es vienkārši vados pēc t. s. "Mērfija likumiem". Patiesību sakot visā tai likumu blāķī ir ļoti daudz dažādu likumu, teorēmu un cita kā, bet ne par to ir runa. Viens no likumiem saka (pārstāstu saviem vārdiem, aptuveni): "Ja ir vairāki iespējamie situācijas attīstības varianti jeb scenāriji, tad realizēsies vissliktākais no visiem." Konkrētajā gadījumā par vēlēšanām šis likums būtu piemērojams sekojoši. Ja nav droši zināms, vai vēlēšanas ir godīgas, un pastāv kaut teorētiski varianti, ka tās varētu būt negodīgas, ir jāuzskata, ka tās IR negodīgas. Esmu drusku pazīstams ar to teoriju, un nekādi joki tā nav.

 Re: Lapsa par Levitu
Autors: mazepa
Datums:   21.07.2020 12:34

Melns, pasaulē nav tādas lietas kā godīgi...lauva apēda gazeli - tas bija godīgi no gazeles skatpunkta?... ja Tev ir cits priekšlikums šīm godīgajām vēlēšanām Latvijā, tad vai nu lauva vai gazele teiks, ka Tavas vēlēšanas ir negodīgas...atkarībā, ko nu tur būsi iecerējis...

 Re: Lapsa par Levitu
Autors: Melns
Datums:   21.07.2020 17:30

Nepiekritīšu. Vadoties pēc tādas ideoloģijas cilvēce vēl arvien palmās karātos. Pat pirmatnējās kopienas iekārta vēl īsti realizējusies nebūtu. Lai gan ... tā sab. ekon. formācija, kurā mēs šobrīd nu jau gandrīz 30 gadus dzīvojam, tik tiešām ir balstīta uz "kurš lielāks cūka, tas vairāk izrok."

 Re: Lapsa par Levitu
Autors: Melns
Datums:   21.07.2020 17:33

... verdzības iekārta bija, dzimtbūšanas - bija, PSRS valsts kapitālisms bija - visādi bīnumi ir bijuši, bet tas, kas ir šodien nav ne tuvu galamērķis. Galamērķis procesam, kuram jāapliecina, ka Homo sapiens ir saprātīga un sabiedriska būtne. Pagaidām izskatās šaubīgi, bet iespējas vēl ir.

 Re: Lapsa par Levitu
Autors: Titi
Datums:   22.07.2020 01:31

Atceros - kad saeima ievēlēja VVF, tad viens no "tautas" argumentiem, ko bieži dzirdēju - neviens tādu nezin. Man ar to pietika, lai uzskatītu - tauta nav gatava (un nav zināms, kad būs) vēlēt prezidentu.
Man nešķiet, ka tauta ir gatava. Deputāti zogot un shēmojot, bet "tauta" arī zog, ne tikai no valsts, bet apkrāpj un apzog, ko var. Viena krāpnieciska tipa SIA dažus gadus apkrāpa fiziskas personas, tad uztaisīja firmas likvidāciju, pats pieteica vēl personisko maksātnespēju (īpašumi laicīgi noformēti tuviem radiniekiem), viņš arī bija par tautas vēlētu prezidentu...

 Re: Lapsa par Levitu
Autors: mazepa
Datums:   22.07.2020 11:55

piekrītu, ka "tautai" vēl nav jāvēl...taču varētu pārņemt igauņu pieredzi un uzlabot to tādā veidā, ka jau pirmajā vēlēšanu kārtā balsošanā piedalās arī visi deputāti no pašvaldībām...nu, tagad būs kādas 40 pašvaldības, tas laikam ap 800 deputātiem...nu, ja tuvu tūkstotim Latvijas pilsoņu vēlētu valsts prezidentu, būtu interesantāk...vai godīgāk?...nezinu, un noteikti aizklātā balsošana, jo tad tiešām var teikt, ka visas tautas prezidents un nevis valdošās koalīcijas prezidents

 Re: Lapsa par Levitu
Autors: Melns
Datums:   24.07.2020 22:48

Titi, ja par tautas vēlētu prezidentu vai vienalga ko ir kāds krāpnieks, tas automātiski nepadara ideju par nederīgu. Bieži to izmanto speciāli, - lai cilvēki neparakstītos par Saeimas atlaišanu, piemēram, palaiž publiskajā telpā kādu algotu ķēmu ar tekstiem "Atlaist saijmu", lai cilvēki, kuri domā pēc tāda šablona (sāk uzskatīt, ka, ja par atlaišanu ir viens tumsonis, tad par tumsoņiem kļūst visi parējie, kuri ir parakstījušies), neparakstītos.
Par krāpniecisku SIA …
Man ir tikai jautājums, kā visādiem šādiem darboņiem arvien un arvien viss izdodas. Es saprotu, valsti uzmest, - svēta lieta un uzslavas, bet privātpersonas …? Neviļus nāk prātā vēl 10 gadus atpakaļ dzirdētās nebeidzamās celtnieku gaudas par to, ka darbu izdara, bet pasūtītājs nesamaksā. Visādas viltības ar olām aiz reģipša izdomāja un vēl nez" ko … Man ir tikai viens jautājums. Kāpēc es visus tos gadus nedzirdēju nevienu stāstu par to, kā kādam no tiem visiem kalnozola tipa uzņēmējiem ir deguši auto, mājas?
Viela pārdomām.
Turcijā pirms gadiem 15 .. 20 sabruka viena daudzdzīvokļu ēka ar visiem cilvēkiem. Vēlāk noskaidroja, ka vainīgs ir uzņemējs, kurš tās mājas ir būvējis, bet jau otrajā dienā pēc notikuma, tas čalis no Turcijas aizbēga nezināmā virzienā, jo … zināja, ka vai nu tiesa ar viņu izrēķināsies, vai … ja cietušajiem būs pamats uzskatīt, ka viņš tiesnešus uzpircis, bez naža mugurā viņš ilgi nenostaigās. Mums … sabrūk lielveikals … Un? Nulle. Ne tiesas, nekā.

 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:
Informāciju par pievienotiem komentāriem nosutīt uz manis norādito e-maila adresi
  Autorizācija   *