Sākums  > Izsaku viedokli  > Pļāpu stūris Iziet Ieiet
Izsaku viedokli
 Admina ziņojumi
 Pļāpu stūris
 Atziņas
 Jūtas un prāts
 Nerātnības
 Dalos priekā
 Sūdzos

Ikdienišķās rūpes
 Ģimene
 Ķēķis
 Māja un tehnika
 Pašdarinājumi
 Augi
 Dzīvnieki
 Mīluļu fotogalerija
 Palīdzība zvēriem
 Labdarība

Pieredzes apmaiņa
 Lasīju, redzēju, dzirdēju
 Ēstuves
 Veselība un skaistums
 Mistiķiem un ticīgajiem
 Ceļotājiem
 Darbs un izglītība
 Grāmatvežiem

Sludinājumi
 Maiņas punkts
 Dažādi
 Pērk
 Pārdod
 Īrē un izīrē
 Iepazīšanās
 Testa sadaļa

Laipni lūgti atpakaļ!

Mīļie lasītāji un rakstītāji, sākot ar 29.03.2010 SAP-forumā ir ieviesta reģistrēšanās.
No šī brīža forumu lasīt var visi, bet, lai veiktu ierakstus, ir jāreģistrējas kā lietotājam, norādot e-maila adresi un paroli. Jaunā sistēma neierobežo lietotāju vēlmi par konfidenciālām tēmām rakstīt anonīmi, tas ir - nikus arī turpmāk ir iespējams norādīt pēc izvēles, ar nosacījumu, ka netiek izmantoti citu lietotāju aizņemtie niki, kas ir redzami "Foruma niku statistikā".

Foruma niku statistika

Forumiešu horoskopu statistika

Foruma lietošanas noteikumi

Ieteikumus un sūdzības administrācijai, lūdzu, sūtiet uz mail@sapforums.lv

 Pļāpu stūris
 Rebeka
Autors: mazepa
Datums:   27.07.2020 14:07

Mūsu olimpiskās medaļas cerības izplēn...
https://http://www.delfi.lv/izklaide/dzivesstils/stils/22-gadus-veca-svarcelaja-rebeka-koha-pargajusi-islama.d?id=52332045

viss pārējais jau laikam jāvērtē tā - katrs pats savu dzīvi sačakarē un mēs tik varam noskatīties...un tas padoms komentāros, ka LV Ārlietu ministrija var sākt trenēties, kā atgūt savu pilsoni...

 Rebeka
Autors: Kundalini
Datums:   27.07.2020 19:04

Noprecējusi vienu no bagātākajiem Kataras sportistiem, miljonāru. Atliek apsveikt par kāpumu karjerā. Bet pēc latviešu sabiedrības dogmām - vajadzēja precēt nabadzīgu lauku saimnieku no pampāļiem...

 Re: Rebeka
Autors: mm
Datums:   27.07.2020 22:29

kas te zinošāks- vai islāms ļauj sievietēm sportot un ar kādiem noteikumiem? piemēram, tradicionalie sporta tērpi ir atļauti?

 Re: Rebeka
Autors: mazepa
Datums:   28.07.2020 11:01

musulmaņu ir daudz un dažādās valstīs ir dažādi noteikumi...ir redzēts, ka sportiste startē normālā sporta tērpā, bet galvā ir uzsiets lakats...taču šis nav tas gadījums...svarus cels garā halātā...nu, tas nav reāli, jo sportistu tūlīt pēc svaru celšanas masieris masē tos muskuļus, lai atbrīvotu no sasprindzinājuma un to tak tagad nedrīkstēs darīt cits vīrietis...un arī treneris Andruškevičs nedrīkst neko redzēt...nu, tam sportam tādā līmenī, lai iegūtu olimpisko medaļu ir cauri...

 Re: Rebeka
Autors: Melns
Datums:   28.07.2020 14:38

Kautrējos jautāt, kam sievietei svari jācilā? Man atbilde ir, šai sakarā uzskatu, ka viss ir labi. Iztiks sporta funkcionāri bez viena krāniņu pagarinātāja, iztiks. Kas attiecas uz islāma pieņemšanu, tur ir tik daudz visādu jaunievedumu ievazāts, ka sieviete tik tiešām, iespējams, atbēgs pēc gadiem atpakaļ, pat nezinot, ka vīrs īstenībā ir musulmanis par mazāk nekā 50%. Ja sāks iedziļināties, varbūt turpinājums būs kārtībā.

P.s. Īstajā islāmā, kurš rietumos tiek saukts visādos briesmīgos vārdos (fundamentālais, ortodoksālais, bla, bla, bla), sievietei patiesībā ir daudz vairāk tiesību, nekā rietumu emancipētajām sievietēm.

 Re: Rebeka
Autors: Melns
Datums:   28.07.2020 14:43

1. Zinu, ka formāli islāmu ir pieņēmušas visai daudz LV pazīstamas sievietes, piemēram, gadus iepriekš to par Maiju Lūsēnu runāja. Draugs laikam turks bija.
2. Tai islāmā, kuru es zinu, no sporta atļautais ir īsumā pasakāms 3 vārdos: "skriet", "braukt (jāt)" un "šaut". Pārējais ir laika izniekošana.

 Re: Rebeka
Autors: mazepa
Datums:   28.07.2020 17:10

Melns, izklausies pēc musulmanisma atbalstītāja?

 Re: Rebeka
Autors: Melns
Datums:   28.07.2020 17:34

Ja tas tā būtu, šādā faktā būtu kāds nozieguma sastāvs saskatāms?

 Re: Rebeka
Autors: mazepa
Datums:   28.07.2020 22:53

protams, ka nē...brīva valsts, brīva domāšana!...bet kāpēc līst, pakļauties zem kādas dogmas? :)

 Re: Rebeka
Autors: Melns
Datums:   29.07.2020 15:44

Es tagad runāšu vairāk par to, kā ir jābūt, nevis, kā ir dzīvē:
Kaut vai viena vienīga lieta - reliģija (jebkura nopietni uztveramā) nes sev līdzi savu vērtību sistēmu, kuru adepti pieņem kā savējo. Kāds labums no vienas un vienotas vērtību sistēmas sabiedrībā, es ceru, skaidrot nevajag?

 Re: Rebeka
Autors: Melns
Datums:   29.07.2020 15:48

Otrkārt, lielākā daļu līdzīgu ideoloģiju (par komunisms) patiesība nodarbojas ar mēģinājumiem uzlabot Homo sapiens un sabiedrību, kurā tas uzturas pretstatā tai antiideoloģijai, kurā šodien dzīvo rietumu sabiedrība ("Tu esi labs, kāds tu esi, ka tik" nopelni un nodokļus samaksā").

 Re: Rebeka
Autors: mazepa
Datums:   30.07.2020 09:48

Ja esi tik informēts par musulmaņu tradīcijām, tad varbūt vari padalīties domām par to 2 musulmaņu sieviešu slīkšanu un glābšanu Daugavā šovasar?
Es to izpratu tā, ka viņas apzināti gāja slīkt tādā vietā, kur viņas noteikti izglābs...sanāca situācija, ka glābēji viņas izģērba no tiem halātiem, pieskārās, elpināja utt....citiem vārdiem (kā es izprotu, atvainojos, ja ne tā) viņas kļuva "netīras", jo pieskārušies vīrieši un viņas vairs nevar izprecināt kā jaunavas?...tagad viņas var dzīvot brīvu dzīvi Rietumu sabiedrībā un precēties ar ko vēlas un nevis ar vecāku izvēlētu līgavaini par tur trešo, ceturto sievu?

 Re: Rebeka
Autors: Melns
Datums:   31.07.2020 07:13

Neesmu informēts par notikumu un rietumu medijiem neticu, tāpēc varēšu padalīties tikai ar aptuvenām pārdomām "par tēmu".
Ja šīs sievietes tur bija bez vīrieša klātbūtnes, jau tas ir pārkāpums, vēl jo vairāk, ja viņas riskēja iet ūdenī. Ar to laikam visas problēmas ir sākušās. Aptuveni tāpat, kā, neievērojot satiksmes noteikumus, pēcāk šausmināties par negadījumu.
Es nezinu, ar kādu nolūku viņas tur gāja, šariats saka: "Ja nezini, klusē", jo … vislabākie cilvēki ir tie, kuri dzīves laikā spēj savaldīt un kontrolēt "to, kas ir starp zobiem, un to, kas ir starp kājām".
Par izprecināšanu un jaunavību …
Tais zemēs, kur islāms parādījās, vīrieši nav tik vesi, kā pie mums. Ne tuvu, līdz ar to, lai neizsauktu sev problēmas, sievietei ir daudz vairāk jāpiedomā, kā viņa uzvedas un kādus signālus apkārtējiem raida. Tāpēc arī islāmā noteikumi un prasības ir DAUDZ stingrākas. Tā kā ideoloģija ir pašpietiekama, tā ir gana laba, lai to piedāvātu pārējai Pasaulei (tieši tāpat kā amerikāņi piedāvā savu demokrātiju, ķīnieši - savu, krievi - krievu pasauli un pareizticību, utt.; Kundalini nodarbojas ar savu jogu, kas arī ir "ievazāta", bet neviens nebesījas šeit par to). Vēl jo vairāk, ja uzskatām Jāni Zālīti par autoritāti, tad, ja nemaldos, viņš savas grāmatas "Mīlestības vārdā" ir pamatojis, kāpēc nosegt sevi ir pašu sieviešu interesēs? Tur, cik atceros, bija nodaļa par tabu.

Ja ir kādi jautājumi, - uzdod, centīšos atbildēt.

 Re: Rebeka
Autors: Titi
Datums:   31.07.2020 18:43

Par vīriešu vēsumu/nevēsumu - būtu jānosaka testosterona un vēl kaut kādu hormonu, fermentu līmenis.
Var būt arī "vājas bremzes", temperamenta tipa (flegmatiķis uzvedas savādāk nekā holeriķis), audzināšanas ietekme .
Bija reiz teiciens - piedzeras par kapeiku, traci iztaisa par rubli.
Vai tik musulmaņiem neklājās arī nelietot alkoholu.
Piekrītu - dažos apstākļos paša/pašas drošības dēļ jārīkojas atbilstoši apstākļiem.

Man nav viedokļa par musulmaņu vēsumu/nevēsumu, bet aplidot viņi māk:))

Negribētos gan ģērbties kā banku aplaupītājai(pats stingrākais tērps) vai kā pie putekļainiem darbiem.

 Re: Rebeka
Autors: Melns
Datums:   31.07.2020 20:22

Jā, neklājas.
Cik zinu, koncepcija ir sekojoša.
Tiek definētas dažādas būtnes: dzīvnieki, cilvēki, džini, eņģeļi, Dievs. Varbūt bija vēl kāda, neatceros. Katram būtņu veidam ir raksturojums. Cilvēka atšķirība no dzīvnieka ir tā, ka cilvēkam ir dots saprāts, kamēr dzīvnieki pamatā darbojas "uz instinktiem". Tas padara cilvēku par augstāka līmeņa būtni, nekā ir dzīvnieki. Tomēr tiesības un bonusi vienmēr nāk kopā ar augstākām prasībām, atbildību un pienākumiem. Islāms saka, ka cilvēkam neklājas padarīt sevi līdzīgu dzīvniekiem savā uzvedībā, līdz ar to aizliegts ir viss, kas viņu tādu padara - alkohols, narkotikas, spaiss, utt.
Otrs aspekts ir tads, ka katrā lietā un parādībā ir daļa labā un noderīgā un daļa sliktā un kaitīgā. Šo daļu salīdzināšana un izvērtēšana ir pamatā attieksmes veidošanai pret jebko. Attiecībā uz alkoholu ir teikts, ka labā tur ir tik salīdzinoši maz, ka arī tādēļ tas ir aizliegts.

 Re: Rebeka
Autors: mm
Datums:   06.08.2020 17:39

Interesanti, cik stingri likumi attiecībā pret sievietēm ir Katārā?

 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:
Informāciju par pievienotiem komentāriem nosutīt uz manis norādito e-maila adresi
  Autorizācija   *