Sākums  > Ikdienišķās rūpes  > Dzīvnieki Iziet Ieiet
Izsaku viedokli
 Admina ziņojumi
 Pļāpu stūris
 Atziņas
 Jūtas un prāts
 Nerātnības
 Dalos priekā
 Sūdzos

Ikdienišķās rūpes
 Ģimene
 Ķēķis
 Māja un tehnika
 Pašdarinājumi
 Augi
 Dzīvnieki
 Mīluļu fotogalerija
 Palīdzība zvēriem
 Labdarība

Pieredzes apmaiņa
 Lasīju, redzēju, dzirdēju
 Ēstuves
 Veselība un skaistums
 Mistiķiem un ticīgajiem
 Ceļotājiem
 Darbs un izglītība
 Grāmatvežiem

Sludinājumi
 Maiņas punkts
 Dažādi
 Pērk
 Pārdod
 Īrē un izīrē
 Iepazīšanās
 Testa sadaļa

Laipni lūgti atpakaļ!

Mīļie lasītāji un rakstītāji, sākot ar 29.03.2010 SAP-forumā ir ieviesta reģistrēšanās.
No šī brīža forumu lasīt var visi, bet, lai veiktu ierakstus, ir jāreģistrējas kā lietotājam, norādot e-maila adresi un paroli. Jaunā sistēma neierobežo lietotāju vēlmi par konfidenciālām tēmām rakstīt anonīmi, tas ir - nikus arī turpmāk ir iespējams norādīt pēc izvēles, ar nosacījumu, ka netiek izmantoti citu lietotāju aizņemtie niki, kas ir redzami "Foruma niku statistikā".

Foruma niku statistika

Forumiešu horoskopu statistika

Foruma lietošanas noteikumi

Ieteikumus un sūdzības administrācijai, lūdzu, sūtiet uz mail@sapforums.lv

 Dzīvnieki
 par suņu līdzņemšanu uz kapiem
Autors: ingaks
Datums:   10.04.2009 19:16

vai ir kādam informācija par suņu ņemšanu līdzi uz kapiem. ir kādi noteikumi, kas to ierobežo vai nē. manējais sēž mašīnā un gaida, bet esmu redzējusi, ka saimnieki ved līdzi, jo ne jau visiem ir mašīnas un piesietu pie vārtiem arī es neriskētu atstāt.

 Re: par suņu līdzņemšanu uz kapiem
Autors: es
Datums:   10.04.2009 20:08

Kāpēc suns būtu jāņem uz kapiem līdzi?
Lai taisītu trobeli un baidītu kapu tantes?

 Re: par suņu līdzņemšanu uz kapiem
Autors: rasa
Datums:   10.04.2009 20:10

pavadā-kur problēma?tantukus nebaida,pa svešiem kapiem nekašājas un nebradā-kam var būt iebildumi?

 Re: par suņu līdzņemšanu uz kapiem
Autors: ingaks
Datums:   10.04.2009 21:09

mēs to apkopšanu apvienojam ar tālāku izbraucienu, jo tur ir tālāks pasākums suncim ar viņa draugiem, būtu žēl tādu izdevību iztrakoties savvaļā laist garām. esam mēģinājuši braukt no otra gala, atstājot viņu pie viņa draugiem, pēc tam braukt atpakaļ pēc viņa, bet tad nekāds tusis neesot, jo mūsējais tikai sēžot un gaidot, nekāda jautrība nenotiekot.
pavadā man arī nav problēma, jo viņš klausa perfekti, pat kāju nepacels, es tikai nezinu, vai drīkst, jo varbūt ir kādi noteikumi.

 Re: par suņu līdzņemšanu uz kapiem
Autors: es
Datums:   10.04.2009 21:13

Nu ja tā iztrakošanaš savvaļā nav domāta kā suņa brīva darbība kapos, tad ok, man šķiet.

 Re: par suņu līdzņemšanu uz kapiem
Autors: ingaks
Datums:   10.04.2009 21:20

tā iztrakošanās ir 27 km pa ceļu uz priekšu no kapiem...

 Re: par suņu līdzņemšanu uz kapiem
Autors: nince
Datums:   10.04.2009 21:40

Laikam jau kā kuros kapos. Rīgā pie Matīsa kapiem 100% ir aizlieguma zīme.

 Re: par suņu līdzņemšanu uz kapiem
Autors: ingaks
Datums:   10.04.2009 21:52

nu vot...paldies, nince, mums rajona centros un lauku kapos tādu zīmju nav, bet nu čutene man kaut kāda bija, ka tas tā varētu būt, ne īsti forši... ar tiem suņiem uz kapiem...būs vien ārčijam jāuzkavējas mašīnā, neko nedarīsi.

 Re: par suņu līdzņemšanu uz kapiem
Autors: XaRa
Datums:   10.04.2009 22:10

Man vienmēr līdzi ir suns, braucot apkopt manu tēvu. Viņš bija labākais draugs sunim un noteikti priecājas par to, ka arī suns apciemo. Tiesa suns man soļo blakus, līdzi ir maisiņš izkārnījumiem (ja gadās), kaklā ir uzpurnis, ja kādam ir iebildumi. Un viss ok. Vairums vņu vēlas samīļot. Tie, kas nevēlas - es neuzbāžos. Protams, riet neļauju, tādēļ man ir kārumi ar kuriem uzmanību novēršu.

Citreiz brēcoši bērni man tracina daudz vairāk kapos, nekā blakus ejoši suņi. :/

 Re: par suņu līdzņemšanu uz kapiem
Autors: ingaks
Datums:   10.04.2009 22:32

paldies, esmu par to domājusi, jo arī man ar sunča uzvedību publiskās vietās nav nekādu problēmu, bet nekad neesmu tā rīkojusies, jo vienmēr "noraustos ", ko teiks citi...
iespējams, ka vienkārši pati pārāk sarežģīju šo lietu - jāmaina attieksme ( mana )...

 Re: par suņu līdzņemšanu uz kapiem
Autors: rasa
Datums:   10.04.2009 22:49

kapi ir publiska teritorija,un kāpēc gan suns arī nrvar apciemot savus ģimenes locekļus?
Mani vairāk tracinatas,ka manai mammai blakus ir krievs apglabāts,un pēc krievu tradīcijām viņi lieldienās iet uz kapiem ēst un dzert(tas nē,lai dara,kā grib)bet ka visriķī mētājas olu čaumalas.
Ņem suņuku līdzi,vai tiešām domā,ka krīzes laikos atradīsies policists,ka pa kapiem vaktēs suņus saitē?Pat treknajos gados puķes,stādus un krāsaino metālu no pieminekļiem zaga bez policijas iejaukšanās.Ja man kāds arī prasītu,kāpēc suns līdzi,tā arī teiktu-tagad bīstsmi laiki,baidos pa kapiem viena staigāt

 Re: par suņu līdzņemšanu uz kapiem
Autors: kris
Datums:   10.04.2009 23:04

Es mierigi ar savu suni eju uz kapiem..bez problemam..Visi tik paglauda un smaida, kad mus satiek..Suns gan man pieklajigs, nerej,nedauzas, nopietni sez un vero,ka es darbojos..
Ja man kads ko teiktu, es atbildetu, ka man vienai bail pa kapiem staigat , ta ka sorrii..Bet nu pa shiem gadiem neviens neko nekad nav teicis..Ta ka nedomaju, ka butu jabut problemam.

 Re: par suņu līdzņemšanu uz kapiem
Autors: Aina
Datums:   11.04.2009 00:14

Mīļā tauta, runa pat nebūtu par aizlieguma zīmēm kapos, bet gan par mūsu (jūsu) attieksmi pret šo svēto vietu, pret aizgājušajiem un vispār par mūsu (jūsu) kultūru.... Tā noteikti nav tā vieta, kur varētu pastaigāties ar suni, tāpat kāzās suni noteikti līdzi nav jāņem.
Kā vispār šāds jautājums var ienākt prātā? Nemaz nebrīnos, ka tūlīt klupsiet man virsū, bet es netaisos lasīt jūsu atrunas, domas.

 Aina
Autors: dr
Datums:   11.04.2009 08:11

Nez vai kādam te bija doma vest suni uz kapiem pastaigā... Bet kā ģimenes locekli līdz- par ko ne...

Un ko kāzās suns sliktu nodarītu? Arī apgānītu svēto pasākumu? :)

 Re: Aina
Autors: XaRa
Datums:   11.04.2009 09:48

Aina, tik tiešām gaidu kad arī mainīsies attieksme pret dzīvniekiem. Jā, iedotu savu suni arī savās kāzās. Un neviens suni neņem līdzi uz kapiem pastaigāties, bet gan apciemot arī sunim mīļos! Un nav ko brukt virsū, jo cilvēki ir DAUDZ lielāki cūkas par dzīvniekiem.

 Re: Aina
Autors: irma
Datums:   11.04.2009 12:27

Oi, kādu es vēju esmu dabūjusi, vienu reizi suni saitē uz kapiem paņemdama!!! Kapu tantes mani ar akmeņiem bija gatavas nomētāt par svētuma zaimošanu! Nemūžam tos lāstus vairs negribētu dzirdēt:(

 Re: Aina
Autors: ingaks
Datums:   11.04.2009 15:09

es, godīgi sakot, paguvu jau nobrīnīties, ka nav nevienas "ainas", kas runās par svētuma zaimošanu, piebilstot, ka netaisās lasīt mūsu domas, atrunas, kaut arī īstenībā smalki seko līdzi komentāriem.
nesaprotu, kurā vietā varēja saprast, ka mēs runājam par došanos ar suni pastaigā pa kapiem, ainas kundze. bet jūs jau mūsu diskusiju tālāk nelasīsiet.......

 Re: Aina
Autors: Jete
Datums:   11.04.2009 20:47

Mana mamma ļoti mīlēja savu takšeli (lai viņiem abim labi taisaulē), un mēs ar māsu, uz kapiem pie mammas iedamas, viņu bieži ņēmām līdzi. Mamma priecātos, viņa arī pie omītes gāja ar suni. Ja suns ir "kulturāls", tad svēto vietu viņš noteikti apgānīs mazāk nekā visādi kapu puķu zagļi. Jā, un pa visiem gadiem tikai vienu reizi viena tante sāka brēkāt par to šuneli miera vietā. Viņu apklusināja divas citas tantes, pateikdamas - no jums te dadz lielāks nemiers nekā no tā suņa.

 Re: Aina
Autors: anti
Datums:   12.04.2009 21:59

jā, bet arī veco runci arī nevajadzētu aizmirst mājās...

 Re:
Autors: XXL
Datums:   14.04.2009 07:55

Man personīgi nepatīk, ka cilvēki ņem līdz suņus uz kapiem - nezinu, kā to darat jūs, bet, cik es esmu novērojusi, suņi tiek vesti pa kapiem pat bez siksniņas :( un bieži vien - ar suni iet nevis kapiņus apciemot, bet vienkārši cauri, tā teikt - pa taisno :( Man tas nepatīk... Bet man arī nepatīk, ja suni ņem līdz iekšā veikalā.

Un tas pie tā, ka man arī ir suns un esmu liels dzīvniekmīlis. Vienkārši, uzskatu, ka jābūt cieņai pret citiem - gan dzīviem, gan mirušajiem...

 Re: Re:
Autors: bez
Datums:   14.04.2009 11:01

Man dzīvnieciņš apglabāts cilvēku kapos ģimenes kapu kopiņā.
Un jūtos labi, ka kopā vienmēr...

 Re: Re:
Autors: mirttante
Datums:   14.04.2009 11:33

a ja omei gove bija dikti mīļa, tad to arī nevar uz kapiem atvest parādīt? manuprāt, pa kapu teritoriju suņiem nav ko darīt.lai jau nu pasēž mašīnā vai pie mašīnas, līdz kapus sakopj.Mūspusē nekad neesmu kapos suņus redzējusi.laikam nav mums tik svēti suņi, ka jāvelk līdz uz krogu, baznīcu un kapiem.Kapos arī nebļaustās un neskrien.

 Re: Re:
Autors: B
Datums:   14.04.2009 15:20

Visādi citādi patīk dzīvnieki, tomērsunim kapos nav vieta.
Kā var garantēt ka dzīvnieks neries, nekasīs, nemaz nerunājot par laišanu brīvā dabā, kad apčurās pieminekļus ( ir manīts, starp citu)un atstās čupas ( kur tad lopam likties, ja vajag).

Ok, ja tiešām aiziet līdz dobītēm noliek ziedus un atpakaļ, vēl tā, bet nu ja jākopj, tad laiks paiet un tad zvēram nav tur vieta.


 Re: B
Autors: Marija
Datums:   18.04.2009 11:18

Garantēt, ka mazi bērni nebļaustīsies jau arī nevar (un tagad sāc nu apgalvot, ka arī bērnus nedrīkst ņemt līdzi uz kapiem!), suņu čupas - tak te minēja - saimniece uzreiz ielādē līdzpaņemtā maisiņā.
Bet par to, vai vest vai nevest vispār, man savu domu nav, laikam ir vienalga, nezinu, vai tas ir svēti vai pagāniski :)

 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:
Informāciju par pievienotiem komentāriem nosutīt uz manis norādito e-maila adresi
  Autorizācija   *