Sākums  > Ikdienišķās rūpes  > Palīdzība zvēriem Iziet Ieiet
Izsaku viedokli
 Admina ziņojumi
 Pļāpu stūris
 Atziņas
 Jūtas un prāts
 Nerātnības
 Dalos priekā
 Sūdzos

Ikdienišķās rūpes
 Ģimene
 Ķēķis
 Māja un tehnika
 Pašdarinājumi
 Augi
 Dzīvnieki
 Mīluļu fotogalerija
 Palīdzība zvēriem
 Labdarība

Pieredzes apmaiņa
 Lasīju, redzēju, dzirdēju
 Ēstuves
 Veselība un skaistums
 Mistiķiem un ticīgajiem
 Ceļotājiem
 Darbs un izglītība
 Grāmatvežiem

Sludinājumi
 Maiņas punkts
 Dažādi
 Pērk
 Pārdod
 Īrē un izīrē
 Iepazīšanās
 Testa sadaļa

Laipni lūgti atpakaļ!

Mīļie lasītāji un rakstītāji, sākot ar 29.03.2010 SAP-forumā ir ieviesta reģistrēšanās.
No šī brīža forumu lasīt var visi, bet, lai veiktu ierakstus, ir jāreģistrējas kā lietotājam, norādot e-maila adresi un paroli. Jaunā sistēma neierobežo lietotāju vēlmi par konfidenciālām tēmām rakstīt anonīmi, tas ir - nikus arī turpmāk ir iespējams norādīt pēc izvēles, ar nosacījumu, ka netiek izmantoti citu lietotāju aizņemtie niki, kas ir redzami "Foruma niku statistikā".

Foruma niku statistika

Forumiešu horoskopu statistika

Foruma lietošanas noteikumi

Ieteikumus un sūdzības administrācijai, lūdzu, sūtiet uz mail@sapforums.lv

 Palīdzība zvēriem
 Valentīns - Valentīndienas runcis
Autors: Ežkundze
Datums:   15.02.2012 13:17

Mazais (burtiskā nozīmē) Valentīns jeb Valītis pie manis ieradās Valentīna dienā. Lai gan Valītis pirms tam pabija Beinarta klīnikā uz pirmo palīdzību, tomēr pēc nonākšanas pie manis mēs nekavējoties devāmies pie dr.Kokarēviča.
Tik izkāmējušu minci vēl nekad nebiju redzējusi – Valīša mugurkauls, ribiņas, lāpstiņas un gūžu kauli, pat galvas kauss izspiežas, zem plānā kažoka ir sataustāmi tikai kauli, kājiņas ir teju mana īkšķa resnumā. Lai gan sākumā kā aktuālākā problēma bija domāta atsalušās austiņas, tad šobrīd tā ir mazākā bēda, amputācija nav nepieciešama un runcis visu laiku būs ar krokotām austiņām – kā ārste smaidīja – būs nokareno ausu šķirnes kaķis. Bet lielākā problēma ir Valīša vispārējais stāvoklis – viņš ir ļoti novārdzināts, atūdeņojies un „izžuvis” mincis, viņam ir trokšņi plaušās, neritmiska sirsniņa un dobjš klepus, gārgšana. Lai gan mincis nav vairs pusaudzis, tomēr viņa svars ir tikai 2kg, kas ir diezgan smieklīgs pieaugušam runcim (precīzu vecumu noteikt nav iespējams, secināms tikai, ka ir pieaudzis kaķis). Diemžēl Valīša novārdzinātības dēļ šobrīd nav iespējami objektīvi izmeklējumi, lai noteiktu viņa kaites. Tādēļ šobrīd Valītim nedēļu ir jāatkopjas un tikai tad varēs veikt tālākus izmeklējumus, tostarp veikt analīzes. Šobrīd Valītim 2 reizes dienā ir jāliek sistēmas (NaCl 0.9%, glikoze 5%, enroxyl, biokatalīns), jāēd barojoša barība un lielopa maltā gaļa, jāguļ siltumā, lai pa nedēļu kaut nedaudz atkoptos.
Lai gan Valīša stāvoklis ir ļoti smags, tomēr viņš ir tā vērts, lai viņu dabūtu atpakaļ uz pekām, jo viņš ir ļoti mīlīgs mincis un viņam ļoti patīk cilvēka sabiedrība – paņemts rokās viņš izkūst laimē un murrā no labsajūtas (diemžēl viņš sagribēja murrāt arī tad, kad ārste viņu izklausīja, tāpēc kārtīgi izklausīt nepaspējām). Tā kā Valītis ir arī kastrēts, bet austiņas gals nav nogriezts, tad, ievērojot viņa uzticību cilvēkam, ārste pieļauj, ka kaut kad Valītim ir bijis savs cilvēks un savas mājas. Diemžēl nu vairs nav. Tādēļ atkal ir jālūdz palīdzība, lai pa visiem kopā varētu palīdzēt Valītim atkopties. Vakardien sarunājām pēcmaksu, jo Valīša ārstēšanās būs pietiekami ilga, ceru pa to laiku izdosies savākt nepieciešamo naudiņu vetārstam. Valīša šībrīža izdevumi par vakardienas vizīti un mums uz mājām sadotajiem medikamentiem ir aptuveni 22Ls, ja sistēmas un antibiotikas būs nepieciešams turpināt, tad vēl aptuveni 15Ls, pēc nedēļas būs nepieciešami vēl aptuveni 14Ls par ampulām pret ausu ērcīti, ja būs nepieciešams veikt asins un cukura analīzes, tad vēl ap 28Ls. Un šīs ir aptuvenās aplēses, jo vēl nezinām, kā Valītis jutīsies pēc nedēļas. Bet jebkurā gadījumā kopējā summa ir diezgan iespaidīga, taču Valītis ir tā vērts, jo viņš ir īsts Valentīndienas kaķis. Tādēļ, ja kāds var palīdzēt, kaut ar mazumiņu, Valītis teiks lielo paldiesu.
Kristīne Rutule
p.k.020284-12509
LV36HABA0551019383267 (SWEDBANK)
LV89UNLA0050001758829 (SEB BANKA).
Maksājuma mērķī, lūdzu, norādiet: "dāvana ielas kaķīša Valīša ārstēšanai veterinārajā klīnikā Felcan"
Šobrīd Valītis guļ un nezin, ka tiek aprunāts :) Taču nu jau viņš zina, ka viss sliktais ir aiz muguras.Vakardiena
Vakardiena
Šodiena
Šodiena
Šodiena

 Re: Valentīns - Valentīndienas runcis
Autors: Tija
Datums:   15.02.2012 13:29

Skaists, burvīgs mincis! Lai izdodas tikt uz ķepām!

 Re: Valentīns - Valentīndienas runcis
Autors: dingo
Datums:   15.02.2012 13:55

Kā jau viņam solīju - tūlīt būs. Skaties SEB kontu.
Veselību un izturību jums!!! Mēs turam ķepas un ticam, ka būs viss labi, Pūcis lika pateikt - runčuki turas un nepadodas!
Viņš ir vnk burvīgs!

 Valītim nav labi :(
Autors: Ežkundze
Datums:   16.02.2012 07:45

Paldies, Dingo.
Valītis vakar visu dienu čučēja. Lai gan izlaidu ārā no virtuves, tomēr viņš neizrādīja nekādu interesi par dzīvokli - kur viņu nolieku, tur guļ, kad paglaudu, murrā. Mēģināju ieinteresēt ar mantiņām, bet tās viņam vienaldzīgas, aizmiga mantu gultiņā. Kad viņš lec ārā no krēsla vai gultas, šķiet, ka viņam grūti nostāvēt, jo lielākoties nokrīt.
Bet ēst gan viņš grib - kad neguļ, tad ēd. Nu jau vēders kā bumba, bet ēd vienalga. Un kad saož svaigo gaļu, tad kā traks, uzreiz kļūst možs un kož vai pirkstos.
Tikai uz kastīti Valītis neiet - nedz čurāt, nedz pa lielam nokārtoties. Savā kastītē nav bijis, aiznesu uz Rūda un Mikuča kasti, lai saož un sagribās kaut ko tur padarīt, bet nē, Valītis atčāpoja atpakaļ uz savu gultiņu. Ja vien viņš nav paspējis aiziet līdz kastītei, kamēr pa laikam biju no mājas izgājusi, tad viņš kopš aizvakardienas vispār nav neko darījis :(
Tā kā tomēr atkrita cilvēks, kas var ielikt Valītim sistēmas, bet vadāt viņu 2x dienā uz klīniku būtu gan ļoti dārgi, gan viņam nāktu tikai par sliktu, vakardien caur puņķiem un asarām nācās mācīties likt sistēmas pašai. Man jau šķita, ka ārste zaudēs pacietību, ka nesanāca un nesanāca man, bet beigās nomainījām lielo adatu pret mazo taurenīti un tad jau saņēmos un izdarīju. Vakarā jau varēju visu izdarīt patstāvīgi. Tagad lepojos :)
PS - Valīša kontā šobrīd ir iekrituši 10Ls.

 Re: Valītim nav labi :(
Autors: dingo
Datums:   16.02.2012 09:19

Turieties, būs labi! Viņš pašlaik ir novārdzis, protams, ka spēciņu nav. Bet ar katru dienu būs vairāk, ja ēd un dzer, tad noteikti. Man liekas, tā gulēšana ir normāla šādos apstākļos. Man visi kaķi, kas tikuši paņemti no ielas, sākumā gulēja un gulēja, un gulēja, izbaudīdami iespēju siltumā izstiepties, ko ārā aukstumā nevarēja, daži pat nedēļu un vairāk, pirms sāka interesēties par pasauli. Veselību Valītim!

 Re: Valītim nav labi :(
Autors: bp
Datums:   16.02.2012 11:08


Skaidrs,Ežkundze, ka TU VARI :).Reiz ir jāsāk un tad maisam gals vaļā, kā mēdz teikt.
TIcam un ceram, ka jums ar Valīti veselība pamazām stabilizēsies.

 Re: Valītim nav labi :(
Autors: MiMi
Datums:   16.02.2012 15:13

Nabaga mincis. Turās!!!!! Mana minku saime ar tur īkšķus un lika mazliet ieskaitīt kontā:)

 Re: Valītim nav labi :(
Autors: Ežkundze
Datums:   16.02.2012 22:55

Valītim arvien jaunas un jaunas kaites :(
Bijām šovakar tomēr atkal pie daktera, jo telefoniski arī viņš atzina, ka neiešana uz kastītes pusotru diennakti nekas labs nav. Tā nu Valītim diemžēl jau šodien nācās nodot asins analīzes, lai noskaidrotu, kas par vainu. Tā kā Valītis joprojām nav vēl atkopies un ir ļoti novārdzis, dakterei bija grūti atrast vēnu un noņemt asinis, kā rezultātā kājiņā nācās durt vairākkārtīgi, par ko Valītis ļoti žēli raudāja. Bet, kas jādara, jādara. Rītvakar vai parīt būs zināmi rezultāti.
Bet tas, ko varēja noteikt šodienas vizītes laikā - Valītim ir ļoti sāpīgas un atroferējušās (vai citādāks vārds, nu jau piemirsu) ļoti maziņas nierītes. Tāpēc arī tā čurāšana varot būt vien pāris piles, kā rezultātā es to nemanu. Bet urīnpūslis bija tukšs, tā kā pačurāt viņš varot, vien nav, ko. No šodienas mums jāēd k/d barība, kamēr analīzes parādīs, ko darīt tālāk. Pie ārsta Valītim atkal ielaida sistēmu kopā ar urīndzenošām zālītēm. Tā rezultātā Valītis jau pa ceļam uz mājām kārtīgi piečurāja manu klēpi. Un nu jau arī kastīte ir smuki sačurāta :)
Attiecībā par kakāšanu ārste norādīja, ka tā iespējams varētu nebūt, jo Valītis ir ļoti nobadināts. Tā rezultātā visa uzņemtā barība it kā tiekot uzsūkta organismā. Bet tomēr kaut kam jābūt, tā kā turpinām gaidīt.
Pie reizes Valītim noteica arī cukura līmeni, kas ir nedaudz paaugstināts, tāpēc glukozi vairāk nedosim. Ārste norādīja, ka Valītim ir arī bālas gļotādas, kas varot liecināt par anēmiju, bet to apstiprinās vai neapstiprinās analīzes.
Pie ārsta Valītis gan uzvedās aktīvi – visu laiku gribēja kaut kur iet un kaut ko darīt. Šķiet, ka stāstīju par citu apātisku kaķi. Bet tagad mājās atkal čuč zem televizora.
Redzēsim, ko mums atnesīs rītdiena.

 Re: Valītim nav labi :(
Autors: Ežkundze
Datums:   17.02.2012 09:27

Valīša kontā 45Ls :)

 Re: Valītim nav labi :(
Autors: tory
Datums:   17.02.2012 16:40

Ežkundze, paldies, ka paņemi kaķi - lai jums viss izdodas! Kaķītim vajag iešpricet krievu imunitates pastiprinosas zales (žel ,ka tie nav pardoti Latvija un līdz ar to ļoti daudzi dzivnieki mirst..) un vai krievu preparati pret anemijas. Kaķitim ferum vajag un lioelopu gaļu.

 Re: Valītim nav labi :(
Autors: ieteikums
Datums:   18.02.2012 10:04

Ežkundze, paldies par Taviem labajiem darbiem. Dikti gribas sagaidīt labas un cerīgas ziņas.

 Re: Valītim nav labi :(
Autors: Ežkundze
Datums:   18.02.2012 15:35

Lai arī kā gribētos pastāstīt par kādiem uzlabojumiem, nekādu labu ziņu Valītim nav :(
Vakardien bija saņemti Valīša analīžu rezultāti. Diemžēl tie bija ļoti slikti, tādēļ arī vakar mums bija jādodas pie dr.Kokarēviča.
Analīzes Valītim uzrāda ļoti lielu iekaisuma procesu un asins zudumu, kā arī imunitātes deficītu un sliktus nieru rādītājus.

Lai būtu aptuvens priekšstats par Valīša stāvokli, sliktie testēšanas rezultāti:
Stabiņkodolainie – 3.0% - norma 0.0-3.0 – maksimums
Limfocīti – 13.0% - norma 20.0-55.0 – samazināts (!)
Monocīti – 8.0% - norma 1.0-4.0 – palielināts (!)
Leikocīti – 29.10 10e3/mm3 – norma 5.50-19.50 – palielināts (!)
Eritrocīti – 5.07 10e6/mm3 – norma 5.00-10.00 – minimums
Hemoglobīns – 8.00g/dL – norma 8.00-15.00 – minimums
Eritrocītu anizocitoze – 15.50% - norma 11.00-14.50 – palielināts
ASAT – 44.90 U/L – norma 26.00-43.00 – palielināts
Sārmainā fosfatāze – 9.60 U/L – norma 25.00-93.00 – samazināts (!)
Kreatinīns – 46.00 mkmol/L – norma 70.00-159.00 – samazināts (!)
Kopējais olbaltums – 79.00 g/L – norma 54.00-78.00 – palielināts

Iepazīstinot ar analīžu rezultātiem un tos paskaidrojot, ārsts teica, ka viņam tomēr jājautā, vai vispār vēlos cīnīties par Valīti, jo viņa stāvoklis esot ļoti smags un rezultātu viņš nevar prognozēt, turklāt visas manipulācijas, kas viņam nepieciešamas, nav lētas, vai tomēr Valīti iemidzināt. Tā kā otrais variants vispār netika apspriests, protams, norādīju, ka darām visu, ko varam Valīša labā, lai Valītis pats izlemj.
Tā nu Valīša ārstēšana turpinās.

Dakteris iedeva kontaktus dr.Mitulim, pie kura nākošnedēļ būs nepieciešams veikt visa vēdera ultrasonogrāfiju (vēl papildus 25Ls), lai noteiktu, kas par iekaisuma procesu Valītim iekšā ir. Tā kā Valītis, protams, joprojām nav uzbarojies kaut nedaudz, nav iespējams viņu attārpot, līdz ar to šobrīd nav iespējams izslēgt arī parazītu radīto kaitējumu viņa jau tā novārdzinātajam organismam.

Klīnikā Valītim laida arī sistēmu un tagad ārsts pats varēja pārliecināties par to, ko visu laiku teicu – domāju, ka es kaut ko darīju nepareizi, laižot sistēmu, jo viņam neveidojas tas bumbulis, kurā uzkrājas salaistais šķidrums. Bet izrādās, ka neko nepareizu nedaru – lai arī vakar viņam laida daudz vairāk šķidruma, kā man tas mājās ir jādara, vienalga bumbulis neveidojās. Kā atzina ārsts, Valīša organisms ir ļoti atūdeņojies, turklāt nieres neveido urīnu, tāpēc viss ielaistais šķidrums uzreiz uzsūcas organismā, nemaz zemādā neuzkrājoties. Tagad mums ir palielināta arī sistēmas deva, kas jādod mājās, lai viņš kaut tādā veidā uzņemtu šķidrumu. Jo papildus visam Valītis tik pat kā nedzer – tikai tik, cik uzņem šķidrumu ar konserviem, liellopu gaļu un no pipetītes ūdeni.

Tā nu mums iet – ar katru dienu tikai jauni sliktie paziņojumi :(
Bet Valītis visu laiku, kad neguļ, tad mīļojas, tā it kā lūdzot, lai viņu tomēr nepamet un viņam palīdz…

 Re: Valītim nav labi :(
Autors: Ežkundze
Datums:   19.02.2012 14:58

Tikko Valītis pirmo reizi, kopš ir pie manis, bija uz kastīti:) Un beidzot pēc 4 diennaktīm pakakāja:) Vakar nopirku viņam bio lakto, bet viņš to neēda, tad nu devu caur špricīti, varbūt tas arī palīdzēja.


 Re: Valītim nav labi :(
Autors: dingo
Datums:   19.02.2012 16:30

Ar kādām bailēm vēru tēmu vaļā...
Nu bet taču izskatās labāk?
Mainām tēmas nosaukumu - nevis Valītim sliktāk, bet Valītis turas!!!!
Paskaties meilu!
T U R A M Ī K Š Ķ U S!!!

 Valītim būs labi, citādi pat nevar būt! :)
Autors: Alexi
Datums:   19.02.2012 20:20

Cerams, šonedeļ varēsim atbraukt ciemos pēc būra. Arī mazliet palīdzēsim. Jo mēs par viņu ļoti, ļoti pardzīvojam. Viņš ir tik skaists!!!

Mēs piektdien aizvedām uz Šķirotavu 3 mājiņās Valīša "radiniekiem" no kolonijas, tur visi kaķi izskātas veseli, un neviens vairs pats nenāk pie cilveka, visi baidās. Izrādās, Valītis bija vienīgais no tiem 8-10 kaķiem, kas it ka "prasīja" - "paņem mani, man ir ļoti auksti un slikti"...

 Re: Valītim būs labi, citādi pat nevar būt! :)
Autors: Ežkundze
Datums:   20.02.2012 19:20

Rīts sākās ar priecīgu ziņu. Valītis aizgāja un pats palaka nedaudz piena. Pirmo reizi pa visām šīm dienām viņš izdomāja pats padzerties. Vakar vakarā izrādīja interesi par manu minču pelēnu – vai nu saoda tur vecu baldriāni, vai vienkārši uznāca mednieka instinkts, bet pele tika pakošļāta un palaizīta.

Diemžēl šodiena tālāk vairs labas ziņas nenesa. Ja atskaita to labo ziņu, ka nu vismaz nedaudz skaidrāk zinām, kas viņam par vainu.
Bijām uz visa vēdera un sirsniņas ultrasonogrāfiju pie dr.Mituļa. Ārsts uzreiz norādīja, ka Valīša stāvoklis esot drausmīgs. Taču sonogrāfija visu precizēja:
1) urīnpūslis ir labi pildīts, bez konkrementiem, ieslēgumiem un sedimenta, urīnpūšļa siena ir parasta;
2) nieres ir 4.1x2.4cm, ovāla forma, labi norobežotu kortikālo un medullāro slāni, bez hipo – vai hiperehogēniem ieslēgumiem, nieres bļodiņa parasta;
3) liesa 0.8cm bieza, virsma gluda, struktūra homogēna, novietojums vēdera dobumā parasts;
4) aknas (!) – malas nedaudz noapaļotas, nedaudz hiperhopīna struktūra;
5) žultspūslis labi pildīts, bez ieslēgumiem un sedimenta, žultspūšļa siena bieza;
6) vēdera dobums (!) – vēdera dobumā nedaudz brīvs šķidrums.
Dakteris veica Valītim arī rentgenu, jo uztraukumu radīja plaušas un zarnas, kuru dēļ Valītis izskatās kā grūtniece. Rentgens uzrādīja smagu pneimoniju. Bet zarnas esot pilnas, jo viņš daudz ēd. Plus šķidrums vēdera dobumā.
Dr.Mituļa slēdziens – ascīts 1+ (šķidrums vēdera dobumā), hepatomegālija 1-2+ (nedaudz bojātas aknas - aknu šūnas pārvērtušās par tauku šūnām) un smaga pneimonija (smags plaušu iekaisums). Prognozes – drīzāk negatīvas :(

Es jau pie dr.Beinerta pirms Valīša vešanas uz mājām jautāju, vai viņš nevar būt apdraudējums manam Rūdim un Mikucim, vai viņam nav kādu vīrusu, bet ārste norādīja, ka redzamu vīrusu pazīmju Valītim neesot un, ja jau mani kaķi vakcinēti ar komplekso poti, tad nekāda riska neesot. Tā rezultātā tikai pirmo nakti Valītis pavadīja atsevišķi, lai mazliet pierastu, bet tagad, kamēr esmu mājās, viņš dienas pavada kopā ar Rūdi un Mikuci – dzīvo vienā dzīvoklī, lieto vienus ēdamtrauciņu un vienu tualetes kastīti. Šodien dr.Mitulis izpleta acis, uzzinot, ka Valītis dzīvo kopā ar maniem diviem minčiem, jo viņam varot būt peritonīts vai imūndeficīts, un pret tiem nav vakcīnas, kā rezultātā tagad slimi varot būt arī mani mīluļi :(

Ar šādām diagnozēm devāmies pie dr.Kokarēviča un tagad mums ir nozīmēta citādāka ārstēšana: biokatalīns, biodyl, enroxyl, hepamercz un furosemīds. No Hills k/d jāpāriet uz Hills l/d. Turpinām dot vetri DMG un nātrija hlorīdu. Tāpat Valītim noņēma asinis, lai varētu veikt testus un noteikt, vai viņam ir vai nav imunodeficīts vai infekciozais peritonīts. Rītdien asinis vedīsim uz BIORu.

Paldies Ilzei, Dagnijai, Baibai, Ingrīdai, Inetai, Guntai, Jutai, Zanei un Ilonai. Valīša kontā bija 81.00Ls. Diemžēl šobrīd jau Valīša izdevumi, neskaitot ārstnieciskās barības (ko viņš ēd vismaz vienu konservu dienā + sauso) un vetri DMG, kas man pašai jau bija pagādāts, ir 127Ls, ieskaitot veiktās pilnās asinsanalīzes 25Ls, šodienas dr.Mituļa sonogrāfiju un rentgenu 27Ls, rītdienas analīzes 38Ls (FIV 12.20 + FIP 25.80), kā arī vizītes un medikamentus pie dr.Kokarēviča. Papildus visam Valītim ir jāšpricē dārgas zāles – hepamercs – 1ml dienā, šīs zāles 1ampula 10ml maksā 10Ls, šobrīd tās jādod pastāvīgi, tātad mēnesī tās vien ir 30Ls. Turklāt pēc mēneša atkal būs jāveic asinsanalīzes, lai noteiktu izmaiņas, tātad atkal ap 20Ls. Plus visas vizītes pie dr.Kokarēviča. Viņa dabūšanai atpakaļ uz pekām diemžēl izmaksas ir ļoti lielas :( Tāpēc ja kāds var atbalstīt Valīša ārstēšanu, šoreiz pateicīgs būs ne tikai viņš, bet arī es. Mani rekvizīti jau ir tēmas aizsākumā, bet, ja ir ērtāk, naudiņu var nest arī dr.Kokarēvičam, norādot, ka tā domāta Valītim, jo šobrīd tieši viņš ir tas, kura pakalpojumu apmaksa tiek atlikta uz beigām, jo pirmām kārtām tiek apmaksātas visas analīzes un manipulācijas pie citiem dakteriem.

 Valītis cīnās :)
Autors: Ežkundze
Datums:   21.02.2012 18:02

Šodien mums jau ir labāki jaunumi. Atskaitot vakardienas šokējošās diagnozes, jau vakar dr.Kokarēvičs norādīja, ka Valītis izskatās labāk kā Valentīndienā. Tomēr pēc visām manipulācijām Valītis bija noguris un mājās tikai čučēja.
Šorīt aizskrējām nodot asinis uz testiem, bet, kad atgriezos, Valītis mani sagaidīja jau pie durvīm – pats bija izdomājis pastaigāties pa dzīvokli un nedaudz ar visu iepazīties. Tad atkal ielēju pieniņu ar siltu ūdeni un atkal Valītis to smuki padzēra – vismaz 1/4 no dzeramtrauka izlaka. Un tad mums interesi izraisīja zīlītes aiz loga. Lai gan tās tur ir lidinājušās jau kopš otrdienas, tikai šodien Valītis par tām ieinteresējās un, pieplacis pie zemes, devās tām uzbrukumā pie loga. Visbeidzot Valītis piedalījās arī zupas gatavošanā un ar kāru muti palaka arī taukaino vistas buljonu (tīra vistas gaļa vārīta ūdenī, bez buljona kubiciņa). L/d pastēte gan mums īsti negaršo, bet l/d gabaliņu konservus vai sauso nekur neesam dabūjuši, tā nu viņam nekas neatliek, kā ar gariem zobiem drusku ēst to pašu. Un vēl šodien Valītis jau bija pāris reizes uz kastīti. Neko daudz gan neizčurāja, bet nu jau ir redzami slapjumiņi. Tā kā man domāt, ka Valītim tomēr viss būs labi. Brīnumi mēdz notikt un gan jau Valītis būs viens no tiem :) Galu galā vairāki cilvēki domā labas domas par viņu, mēs nepadodamies un Valītis ar katru dienu nedaudz žiperīgāks kļūst :)
Attiecībā uz to ascītu – dr.Kokarēvičš jau teica, ka tas ir slikti, tomēr tā kā Valītim ir tikai viens krustiņš pie šī slēdziena, tad ir pats sākums un šķidrums vēl ir maz, kā rezultātā vēl var uzsūkties, pateicoties furosemīdam, kas šķidrumu izvada, un enroxylam, kas ārstē plaušas. Tā kā turpinām domāt labas domas.
PS-Valīša kontā iekrituši vēl 10Ls. Paldies Indrai un Guntai.

 Re: Valītis cīnās :)
Autors: MiMi
Datums:   22.02.2012 11:07

Labas ziņas! Prieks par Valīti un viņa atbalstošo personālu!

 Re: Valītis cīnās :)
Autors: Ežkundze
Datums:   23.02.2012 08:45

Mums ir superīgās ziņas :)

Valītim analīzes ir negatīvas!!! Tātad Valītim NAV infekciozais paretonīts :) :) :)

Tātad mums ir tikai ascīts, pneimonija un bojātas aknas. Ascīts, man šķiet, ka sāk mazināties, jo vizuāli puncis izskatās nedaudz samazinājies, ne vairs tik izteikta bumba, tā kā ir cerība, ka tas uzsūksies. Pneimonijai ir antibiotikas, bet Valītis sāk šķaudīt kā normāls kaķis, ne tikai vairs tas it kā vemjošais, gārdzošais klepus no iekšienes, tā kā man domāt, ka arī tas ir labāk. Un akniņām mums zāles + ārstnieciskā barība. Tā kā vairs pilnīgi neizārstējamu slimību nepieļaujam, tad atliek tik cīnīties ar šiem trim mošķiem, uzlabot vispārējo stāvokli un tad jau Valītis būs uz pekām :) :) :) Ārstnieciskās barības ēšana visu atlikušo mūžu jau ir mazākā bēda.

 Re: Valītis cīnās :)
Autors: nince
Datums:   23.02.2012 18:09

Malachi :))
Trakaakais jau ir aiz astes, buus labi!

 Re: Valītis cīnās :)
Autors: Alexi
Datums:   23.02.2012 19:26

Valītis ir vienkārši superīgs!

 Re: Valītis cīnās :)
Autors: dinda
Datums:   23.02.2012 19:43

tiesam superigs!!!!!!!!!!!

 Re: Valītis cīnās :)
Autors: Ežkundze
Datums:   24.02.2012 22:31

Valītis sāk no manis baidīties, kad divreiz dienā viņu ķeru un lieku sistēmas :( Bet nevar jau viņu vainot - kuram tad patīk, ka viņu dursta?
Valītis kļuvis arī aktīvāks. Ja sākotnēji bija nelaimes čupiņa, kuru paņēma, sadūra un nolika, un viņš pat nereaģēja, tad tagad viņš jau sāk protestēt, kad pārāk ilgi tā sistēma tek, un tad ir jāgorās, jālocās un jāmūk, kamēr viss duršanas process jāsāk no jauna. Un kad vēl laiž to sāpīgo biokatalīnu, tad jau gribas arī iekost.
Rīt mums vizīte pie dr.Kokarēviča, tad jau manīs, ko teiks :)
Rīt Valītis arī brauks uz laukiem paciemoties uz nedēļas nogali.

 Re: Valītis cīnās :)
Autors: dingo
Datums:   26.02.2012 21:55

Viņš ir brīnišķīgs kaķis!
Ļoti gribam zināt, kā tad Valītis būs izklaidējies brīvdienās.
Ežkundze, paldies Tev!!!!
Mēs ticam, ka Valītis šo cīniņu uzvarēs!!!!

 Re: Valītis cīnās :)
Autors: Ežkundze
Datums:   28.02.2012 23:43

Tad nju tā – šodien saņēmām prieka vēsti no dr.Kokarēviča – KRĪZE IR GARĀM :)

Jā, Valītim priekšā vēl ilgs laiks, kamēr viņš izveseļosies un kaut nedaudz uzbarosies (pa šīm 2 nedēļām ar visu viņa labo apetīti un kārumiem, kādus pat mani mīluļi nedabū, viņš no 2.1kg ir pieņēmies svarā uz nepilniem 2.4kg), tomēr grūtākais ir izdarīts – vairs nav jautājuma par to, ka saprātīgāk būtu iemidzināt. Valītis ir izķepurojies :)

Šobrīd turpinām ārstēt pneimoniju un aknas un spēcinām Valīti, lai viņš pats varētu piepalīdzēt cīniņā. Vēders Valītim joprojām ir liels, tomēr vairs nav kā grūtniece, atlikušais nelielais ascīts pēc dr.Kokarēviča vārdiem vēl var uzsūkties, ārstējot iepriekš minētos sliktumus. Šobrīd Valītim vairs nevajag 5 potes dienā un ikdienas divas sistēmas, viņš ir pārgājis uz mierīgāku režīmu. Vienīgi šobrīd mums reizi 4 dienās ir jābrauc pie daktera atrādīties un saņemt papildus antibiotikas (aptuveni 7Ls par reizi). Cīņa ar tārpiem un ausu ērcīti atlikta uz tālu nākotni, varbūt pēc mēneša to sāksim, vēl par agru, jo vēl nav pilnībā atkopies un arī akniņas vēl slimas. Bet ir arī labi, jo pa šīm 2 nedēļām Valītim konts iztukšots ar uzviju, tad nu labāk, ka jaunie izdevumi izkliedējas uz ilgāku laika posmu.

Vislabākais ir tas, ka Valītis ēd, dzer un dodas uz kastīti pats. Viņš sāk uzvesties kā normāls kaķis, kad aiz loga zīļuki kļūst pārāk nekaunīgi. Valītis joprojām daudz guļ, taču nu jau arī šad tad pastaigājas pa māju vai pamaina gulēšanas vietas. Nu jau arī pie ārsta vairs neguļ kā nelaimes čupiņa, kad viņu spricē, bet gan žiperīgi izlocās no rokām un aizmūk pastaigāties pa kabinetu. Laukos tiku arī pie skrāpējieniem uz vaiga, tā kā Valītim parādās arī raksturs (vai nu apnikušas nemitīgās potes).

Šodien bija arī dr.Anita, kas Valīti redzēja tieši Valentīndienā. Arī viņa norādīja, ka Valītis jau ir smuki atkopies. Pirmajās dienās Valītis bija tik dehidratēts, ka āda palika, kā tā tika pacelta. Tagad viņš jau ir kļuvis elastīgāks. Actiņas sākotnēji bijušas iekritušas, bet nju jau tās smukas.

Pie viena atklājās, ka Valītis tomēr nav kastrēts :D Pirmajā dienā viņš esot bijis tik pārsalis, ka visi riekstiņi esot ievilkušies iekšā, kā rezultātā izskatījies, ka ir kastrēts, jo tukši maisiņi. Bet nju ir skaidri redzams, ka Valītis joprojām ir runcis :D

Tā nju runcis Valītis ir izķepurojies un turpina veseļoties :)

 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:
 Bilde:
Informāciju par pievienotiem komentāriem nosutīt uz manis norādito e-maila adresi
  Autorizācija   *