Sākums  > Pieredzes apmaiņa  > Veselība un skaistums Iziet Ieiet
Izsaku viedokli
 Admina ziņojumi
 Pļāpu stūris
 Atziņas
 Jūtas un prāts
 Nerātnības
 Dalos priekā
 Sūdzos

Ikdienišķās rūpes
 Ģimene
 Ķēķis
 Māja un tehnika
 Pašdarinājumi
 Augi
 Dzīvnieki
 Mīluļu fotogalerija
 Palīdzība zvēriem
 Labdarība

Pieredzes apmaiņa
 Lasīju, redzēju, dzirdēju
 Ēstuves
 Veselība un skaistums
 Mistiķiem un ticīgajiem
 Ceļotājiem
 Darbs un izglītība
 Grāmatvežiem

Sludinājumi
 Maiņas punkts
 Dažādi
 Pērk
 Pārdod
 Īrē un izīrē
 Iepazīšanās
 Testa sadaļa

Laipni lūgti atpakaļ!

Mīļie lasītāji un rakstītāji, sākot ar 29.03.2010 SAP-forumā ir ieviesta reģistrēšanās.
No šī brīža forumu lasīt var visi, bet, lai veiktu ierakstus, ir jāreģistrējas kā lietotājam, norādot e-maila adresi un paroli. Jaunā sistēma neierobežo lietotāju vēlmi par konfidenciālām tēmām rakstīt anonīmi, tas ir - nikus arī turpmāk ir iespējams norādīt pēc izvēles, ar nosacījumu, ka netiek izmantoti citu lietotāju aizņemtie niki, kas ir redzami "Foruma niku statistikā".

Foruma niku statistika

Forumiešu horoskopu statistika

Foruma lietošanas noteikumi

Ieteikumus un sūdzības administrācijai, lūdzu, sūtiet uz mail@sapforums.lv

 Veselība un skaistums
 Ahileja cīpslas plīsums
Autors: Liena
Datums:   25.10.2012 11:14

Saplīsa mana ahileja cīpsla.
Pašlaik esmu ar šo briesmoni gultā: bija operācija, sašuva, ģipsis. Pēc mēneša iešu atrādīt. Būšot vēl divtik jāguļ.
Baigi interesē, kāpēc man šitā notiek, moš organismā kkas trūkst? Baigi negribās vēlreiz tik daudz savas dzīves laika pavadīt gultā. Ārstam neprasīju, jo man tā jau viņam daudz citu sadzīvisku jautājumu un, kamēr es viņu noberu ar tiem, aizmirstās citi.

Un varbūt kādam ir pieredze ar šādu pašu traumu? Gribu zināt visu.

 Re: Ahileja cīpslas plīsums
Autors: Optimiste
Datums:   25.10.2012 12:40

Kāpēc gultā tik ilgi?
Tuvs paziņa nosacīti gultā pavadīja 2 nedēļas. Pēc tam ar kruķiem. Ar taksi uz darbu/atpakaļ. Pēc pusotra mēneša bija ar kruķiem, bet brauca ar savu auto jau. Tikko noņēma ģipsi, bija nopietna rehabilitācija. Kopā pusgads apmēram pagāja, kamēr atkal tenisu varēja spēlēt.

 Re: Ahileja cīpslas plīsums
Autors: Mangusts
Datums:   25.10.2012 13:16

Kā saplīsa, ko darīji? Runā, ka parasti problēmas ar šo lietu ir ekssportistiem, ja viņi pienācīgi neiesildās pirms fiziskām aktivitātēm. Draudzenei tā sanāca, taču mēnesi gultā viņa negulēja, bet līdzīgi kā Optimiste rakstīja - cik slimnīcā, pēc tam ar kruķiem.

 Re: Ahileja cīpslas plīsums
Autors: vecinja
Datums:   25.10.2012 15:08

Ir personīga pieredze - sāpēja tā cīpsla jau ilgāku laiku pirms tam, tad slalomējot diezgan viegla kritiena mirklī pārplīsa pavisam - labi, ka tūlīt zābaku no kājas norāvu.Operēja nākošajā dienā, ķirurgs teica, ka nekas daudz neesot no tās cīpslas palicis jau pirms tā kritiena - esot laikam to kāju pirms tam ilgāku laiku slogojusi - tā bija taisnība.Pēc operācijas ģipsis visas kājas garumā - no cirkšņa līdz pēdai 1 mēnesi.Jau nākamajā dienā lēkāju pa palātu - drusku nepierasti bija tā lekt ar taisni nostieptu un uz priekšu paceltu kāju, bet blakus gulēja dāmas, kuras nevarēja celties - kādai kaut ko vajadzēja padot.Pēc izrakstīšanas pirmo mēnesi lēkāju ar kruķiem, svētki bija, kad ģipsi saīsināja līdz celim - tad jau pavisam veikli varēja pārvietoties.Kad pēc 2 mēnešiem ģipsi noņēma, sekoja masāžas un vingrojumi - ĻOTI SVARĪGI, CIK TU PATI BŪSI NEATLAIDĪGA.Viena no dr man draudēja, ka nekad vairs es neskriešot- tad ņēmos vēl cītīgāk vingrināt operēto kāju un visu citu - tagad skrienu un lēkāju arīdzan:))))

 Re: Ahileja cīpslas plīsums
Autors: Liena
Datums:   25.10.2012 15:20

Cik es lasos, ir nopietna lieta tā cīpsla un ilgāk dzīst nekā kauli.
Man vakar tikai diegus izņēma un stingri pieteica, ka nedrīkst kāju pie zemes pat likt, pēc iespējas vairāk gultā, pat vīrietim par to gultu pieteica, ka esmu pārāk aktīva. Man arī ļoti pampst un sāp, ja ilgāku laiku pavadu vertikāli.
Saplīsa dejojot. Iesildījusies, izstaipījusies biju kārtīgi, tāpēc pieļauju, ka pārāk liela slodze manam organismam...
Mani vispār te baida visi ar stāstiem, ka muskulis sarausies un tad viena kāja būs tievāka utt. Labi, tas jau būtu sīkums, man pietiktu jau ar to, ka es normāli varētu pārvietoties ar abām kājām. Liekas, ka grāmatu jau varētu sarakstīt par tēmu "cik superīgi ir staigāt".

 Re: Ahileja cīpslas plīsums
Autors: Liena
Datums:   25.10.2012 15:27

Man arī ar skaudību pārējās palātas biedrenes skatījās, kad es jau nākamā dienā kruķoju uz WC.
Pateicos par uzmundrinājumu, jo Tev noteikti bij grūtāk. Neapskaužu ar tādu ģipsi visas kājas garumā pārvietoties...
Vaiii, par slēpošanu pačīkstēt biju piemirsusi. Šoziem laikam nesanāks...
Es jau tagad prasīju dakterim, ko es varu darīt, kā vingrot, viņš man pateica, ka es neko nevaru.

 Re: Ahileja cīpslas plīsums
Autors: vecinja
Datums:   25.10.2012 17:14

Tagad tu vari tikai lēkāt - kā nu kuro reizi - ar vai bez kruķiem.Ar operēto kāju tiešām neko nevar darīt, jo, lai cīpsla sadzītu, tai vajadzīgs pilnīgs miers.Muskuļus atpakaļ atdabūsi, ja tad, kad dr atļaus, centīgi kāju/abas kājas vingrināsi un tev taisīs masāžas.Kad man viena būtne vingrošanas zālē paziņoja:"Jūs nekad vairs neskriesiet!" - sākumā gribējās raudāt, tad pati sev nosolījos, ka skriešu gan.Un esmu pēc tam visu ko darījusi - i kalnos kāpusi, i slalomējusi, i lēkājusi (kādu pusgadu gan uz operētās nevarēju palēkāt, bet tas arī pamazām izzuda). Tā ka - droši - viss būs!Tagad vari pamēģināt šādu meditāciju:guļot gultā un neko nedarot, iztēlojies, ka kustini operēto kāju (reāli nekustinot!). Tas palīdz nervu impulsiem "neaizmirst", ka tev ir jākustina arī operētā kāja.

 Re: Ahileja cīpslas plīsums
Autors: vecinja
Datums:   25.10.2012 21:51

Un vēl - Tu jautā - kāpēc ar Tevi tā noticis.Labi, ka uzdod sev šādu jautājumu.Es arī toreiz, kad lēkāju ar ģipšiem 2 mēnešus, arī jautāju - ko ķermenis man ar to gribēja pateikt?Izdomāju:1.Ir labi vienmēr rūpīgi ieklausīties savā ķermenī un laikus kaut ko darīt lietas labā - man tas papēdis jau labu laiku iepriekš signalizēja, ka kaut ko vajag lietas labā darīt, nevis tikai bizot uz priekšu.2.Kad notika akūtas traumas, sapratu, ka ķermenis un varbūt arī zemapziņa saka - derētu piebremzēt!3.Diezgan bieži visādas traumas gadās, ja cilvēks pats sev neatzīstas par kādām sarežģītām sāpīgām norisēm dvēselē - ķermeņa valoda arī ir valoda.

 Re: Ahileja cīpslas plīsums
Autors: Liena
Datums:   26.10.2012 10:27

Paldies par padomiem;)
Njā, nu esmu apmēram jau pāri 10 iemeslus atradusi, kāpēc šitā ar mani bij jānotiek. Ļoti nežēlīgs risinājums, taču citādi es nebūtu sapratusi.
Es jau morāli noskaņojos, ka būs cītīgi jāstrādā.
Tu minēji, ka vingrošanas zalē Tev paziņoja, ka neskriesi - tā bij kautkāda speciālā vingrošana Tev vai kāda parastā vingrošana? Es pieļauju, ka man dr nebūs tas, kas paziņos, ko un kā man labāk darīt, kur iet...?

 Re: Ahileja cīpslas plīsums
Autors: vecinja
Datums:   26.10.2012 21:57

Mani operēja Traumu slimnīcā - laimējās nokļūt pie ļoti labiem dr. - patiesi - laimējās.Tur ir arī rehabilitācijas nodaļa - kad noņēma pēdējo ģipsi, sūtīja uz masāžām.Vienreiz, kad pati cītīgi vingroju viena dr:((( pienāca un šo man paziņoja.Tā kā pati esmu dr:))), tad labi zinu, ka kolēģu vidu ir arī tādi, kuru dvēselēs tumšās puses aizēno gaišās.Un tomēr, kad šitā pasaka, kad esi pacienta lomā, pirmajā brīdī smiekli nenāk.Kurā iestādē Tu esi patlaban?Kad ķirurgs atļaus (man tas bija pēc 2 mēnešiem, jo tika taisīta cīpslas plastika, nevis vienk. sašūta)- tātad, kad dr. atļaus, vajag dabūt noteikti masāžas sākumā un rehabitlogu, lai ierāda Tev vingrojumus un paskaidro, kāpēc tie jātaisa.Man bija tā priekšrocība, ka pati sapratu - tas, vai skriešu un lēkāšu, atkarīgs no manis pašas.

 Re: Ahileja cīpslas plīsums
Autors: vecinja
Datums:   27.10.2012 18:19

Vēl viena lieta - ja Tev iespējams, no teikti rehabilitācijas laikā padarbojies baseinā - nav pat svarīgi, cik labi proti /vai pat neproti peldēt.Oficiāli to rehabilitācijas programma pēc Achila cīpslas operācijas neparedz, diemžēl.Kad mani aicināja uz baseinu, es pretojos, teicu - es tajā nevarēšu iekāpt.Iekāpt man palīdzēja, izkāpt jau pēc pirmās stundas varēju pati!Apm. reizi nedēļā gāju uz baseinu - tas ļoti palīdz iestrādāt cīpslas un muskuļus pēc visādām traumām!!!

 Re: Ahileja cīpslas plīsums
Autors: Liena
Datums:   28.10.2012 09:53

Mani arī Traumu slimnīcā, tajā, kas Duntes ielā. Pagaidām liekas, ka man arī ļoti paveicies ar dakteri - ļoti uzmanīgs, kārtīgs.
Man arī itkā sola, ka 2 mēnešus vēl būs jāģipšojas.
Par baseinu es biju iedomājusies, jo man arī tas apmēram tagad būtu bijis jāsāk, jo pirms pusgada man bij vēl viena operācija, kuras rehabilitacijai ir ļoti ieteicamas peldes.
Vēlreiz pateicos par padomiem, jo es tiešām nezinu, ko un kā un kas mani vēl sagaida.
Man ieteica, ka esot jāmasē tā āda ap šuvi, citādi viņa pieaugs pie cīpslas un tad būšot traki. Taču, kad to var sākt darīt, meitene īsti nezināja teikt.

 Re: Ahileja cīpslas plīsums
Autors: vecinja
Datums:   28.10.2012 20:49

Man masāžas uzsāka, kad noņēma ģipsi - tātad pēc 2 mēnešiem - nekas nekur nevietā nepieauga.Varbūt Tev ir citādi - paprasi savam ķirurgam

 Re: Ahileja cīpslas plīsums
Autors: inese
Datums:   30.10.2013 17:55

Sestai menesis pec ahileja cipslas operacijas.Tika darits viss,t.i. stiepsana(fizioterapeita),vingrojumi vel joprojam,klibosana ta ari neatlaiz.Vai kads nepadalitos pieredze.Sak makt saubas, vai atkal normali staigasu, bez pieklibosanas.

 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:
Informāciju par pievienotiem komentāriem nosutīt uz manis norādito e-maila adresi
  Autorizācija   *